Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Polacy potomkami Jafeta i Wandala.

W końcu udało mi sie odnalezc dokument, który brat jawa okazało się, umieścil ponad pół roku temu jako link na tym blogu.

 

Jest to Jana Długosza “Dziejów polskich ksiąg dwanaście.”

Po przeczytaniu owych dziejów polskich, możemy sobie powiedzieć, że jesteśmy potomkami Jafeta i Wandala.

 

Wywód plemienny społeczeństw ludzkich

wywodplemienny

 

 

wywodplemienny2

 

wywodplemienny3

wywodplemienny4

Słowianie i ich siedziby

slowianieichsiedziby

Z opisu wynika, iż Ojcem Słowian był Negno – potomek Jafeta.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że Polacy pochodzą z rodu Jafeta, syna Noego. Ów Jafet, wśród licznych spłodzonych przez siebie synów, miał również jednego imieniem Jawan, którego Polacy zwą Iwan (..). Jawan zrodził Philirę, Philira zrodził Alana, Alan zrodził Anchizesa, An-chizes zrodził Eneasza, Eneasz zrodził Askaniusza, Askaniusz zrodził Pamfiliusza, Pamfiliusz zrodził Reasilwę, Reasilwa zrodził Alanusa, Alanus — który jako pierwszy przybył do Europy — zrodził Negnona, Negnon zaś zrodził czterech synów, z których pierworodnym był Wandal, od którego wywodzą się Wandalici, zwani obecnie Polakami.”

Pannonia była pierotna siedzibą Słowian.

 

slowianieichsiedziby2

 

lechczech

 

lechczech2

 

lechczech3

 

lechczech4

 

 

 

 

https://books.google.dk/books?id=9vcDAAAAYAAJ&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q=jafe&f=false

 

Prawdopodobnie stąd tzw wedy słowiańskie: wandale, wenedy, wedy

 

Nazwę Wendowie (Słowianie Zachodni) łączono z Winidami, Wenedami ale też z Wandalami.

 

 

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/02/wedy-slowianskie-zbiorem-praw.html

 

 

Tutaj spór historyków:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polacy_a_Wandalowie

Updated: 3 listopada 2015 — 19:34

17 komentarzy

Add a Comment
 1. czytałem chyba wszystkie stare kroniki, jest tam dużo legend które są skopiowane np ta o smoku wawelskim to kopia legendy o proroki Danielu który zabił smoka babilońskiego

  “(25) Daniel odpowiedział: Panu, mojemu Bogu, będę oddawał pokłon, bo On jest Bogiem żywym. Ty zaś, królu, daj mi upoważnienie, a zabiję węża bez pomocy miecza i pałki. (26) I powiedział król: Daję ci je. (27) Wziął więc Daniel smołę, łój i włosie i ugniótł z nich placki, wrzucając do paszczy węża. Po zjedzeniu ich wąż pękł, on zaś rzekł: Zobaczcie, co czciliście. (28) Gdy usłyszeli o tym Babilończycy, ogarnęło ich wielkie oburzenie i zgromadzili się przeciw królowi, mówiąc: Król stał się Żydem.” Daniela 14

  Z drugiej strony kto wiem może król babiloński założył też Kraków, niektórzy mówią że Krakus to spolszczone Cyrus.

 2. Jak dla mnie to jakaś magia z omijaniem starożytności Polaków i ich pochodzenia.

  To mnie przekonuje do tego, ze słowianie rzeczywiście mogą być wygnanym Izraelem(10 pokoleń). Inaczej po co to całe milczenie?

  Kiedyś Bóg wkroczy do akcji, a świat znajdzie się w mocy dobrego. Wówczas zaczniemy poznawać wiele prawd.

  Oby nas głowy nie rozbolały bo będzie z czego (kłamstw) oczyszczać nasze umysły.

  1. Slowianie nie sa wygnanym Izraelem.Slowianie byli pierwsi na swiecie przedzydami.Nasi przodkowie to:. Noe-Jafet-Jawan-Elisza zwany Helisa I-Sarmata-Helisa II-Lech I Willie zalozyciel Wielkiej Lechi zwanej Imperium Lechickie.Przodkowie zydow to:Noe-Sem_-z potomstwa Sema po 400 latach urodzil sie Abraham-Izak-Jakub-12 synow Jakuba of ktorych jest 12 izraelskich plemion.Zatem kiedy zydzi zaczeli istniec to Slowianie jus istnieli dlugo przed zydami.

 3. ,,Albowiem zbliża się przeciw niemu naród z północy,
  który zamieni jego kraj w pustynię.
  Nie będzie w nim nikt zamieszkiwał:
  od człowieka aż do zwierzęcia
  [wszyscy] uciekną i odejdą.” Jeremiasz 50, 3 BT

  ,,Oto nadchodzi naród z północy,
  naród wielki i liczni królowie
  powstają z krańców ziemi.
  Łuk i miecz trzymają się w ręku,
  są okrutni i bez litości.
  Ich wrzawa jest jak szum morza,
  dosiadają koni,
  jak jeden mąż gotowi są do walki
  przeciw tobie, córo Babilonu!
  Król babiloński usłyszał wieść o nich
  i opadły mu ręce,
  ogarnął go lęk,
  ból, niby rodzącą kobietę.” Jeremiasz 50, 41-43 BT

  Liczni królowie, którzy niejako tworzą jeden naród…naród słowiański, potomkowie Jafeta. Zajmują oni tereny północne a dokładniej są z krańców ziemi na północy. W owych czasach z tego co mi wiadomo krańcami ziemi określane były granice ówczesnej Europy. Jako liczni królowie mnogich plemion i królestw oraz jako potomkowie Jafeta mieli do dyspozycji wielkie obszary ziemskie a co o tym też świadczy i też o pochodzeniu Słowian?? Ten wers:

  ,, Niech Bóg da i Jafetowi dużą przestrzeń…” Rdz 9,27

  Dalej mamy:

  ,,…i niech on zamieszka w namiotach Sema, a Kanaan niech będzie mu sługą”

  Tu w moim odniesieniu jest część proroctwa związanego z Jafetem i Semem i związanym z tym połączeniu duchowym.
  Któż mógł zamieszkać w namiocie właściciela? Czyż nie tylko małżonka? Tak więc pewnie jest to proroctwo związane z narzeczeństwem potomstwa Jafeta z potomstwem Sema ale nie tyle cielesnym co duchowym…duchowym dziedzictwem jakie małżonka i jej dzieci otrzymają za pośrednictwem błogosławieństwa ojca czyli narodu Sema.

  Dalej w rozdziale 10 opisana jest genealogia potomków Noego więc możecie tam zajrzeć.

  Od Sema wywodzi się Naród Wybrany przez Boga, Abraham, Izaak, Izrael(Jakub) i 12 plemion Izraela.
  Jafet i jego potomkowie opisani są w tym temacie Jana Długosza itd.
  Dalej mówiąc o małżeństwie duchowym oraz o duchowym dziedzictwie Sema przekazanym Jafetowi mamy jak okiem strzelił w przypadku Nowego Przymierza wypełnionego w Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, latorośli Dawida potomka Sema.
  Sem jako protoplasta Prawa oraz Jafet jako protoplasta łaski. Prawo Mojżeszowe nadane było dla Izraela, nie dla potomków Jafeta, którzy swe rządy opierali na twardej ręce i na łasce, dlatego nowe przymierze tak ładnie nam się rozpowszechniło w Europie i krajach słowiańskich, którzy pokładają teraz wiarę w Jezusa Chrystusa i w jego dar łaski….

  To tylko taki myk myślowy i mogę się mylić bowiem jestem jeno człowiekiem…więc głowa do góry Ci, którym to wszystko namieszało trochę w głowach 🙂

  Z Bogiem

  1. “Dalej mówiąc o małżeństwie duchowym oraz o duchowym dziedzictwie Sema przekazanym Jafetowi mamy jak okiem strzelił w przypadku Nowego Przymierza wypełnionego w Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, latorośli Dawida potomka Sema.”

   ładnie powiedziane!

 4. Nie dziwota gdy poznanie wzrasta wysylaja nam islamow.

 5. Hmm..nasunęła mi się pewna myśl.

  Skoro Słowianie mieliby wywodzić się od Jafeta, to nie mogą być zaginionym Izraelem.

  Izrael wywodzi się od Abrahama, a on jest potomkiem Sema, nie Jafeta.
  Jak wiemy, to ojcowie są przedłużeniem rodu. Czy więc wychodziłoby na to, że Izraelici – 10 pokoleń (potomkowie Sema) zostali rozproszeni wśród potomków Jafeta??

  Coś mi się tu nie zgadza, czy błąd leży w moim rozumowaniu??

  1. Work Buy Consume Die

   Twoje rozumowanie jest poprawne. Co nie zmienia faktu, że duchowym Izraelem są wszyscy wierzący w Chrystusa. Podział wedle krwi został z chwilą Jego zbawczej śmierci zniesiony.

  2. Polacy sa od Jafeta,syna Noego.Jafet mial 7 synow .Jeden z nich to Jawan a ten mial syna Elisze zwanego tez Halisa/Helissa,a ten mial syna Sarmate ,a ten mial syna Halisa/Helissa ,a ten mial syna Lecha I Wielkiego of ktorego jest nazwa Wielkiej Lechi,zwanej Imperium Lechickie.Nasi przodkowie to :Noe,Jafet,Jawan,Elisza/Halisa/Helisa,Sarmata,Helissa,Lech I Wielki.Czytalam ze Sarmata byl synem Helissy I a wnukiem Jawana a Lech I Wielkim byl synem Helissy II.Zatem Byl Helisa I i Helisa II.Elisza byl zwany jako Helisa I a ojciec Lecha I Willie go byl Helisa II.Z grekami mamy korzenie ,of Noego,Jafeta,Jawana,Eliszy/Halisy/Helisy I.Jafet,Jawana Elisza osiedli gdzie dzis Grecja I wyspy greckie.Eliszy syn Sarmata wysedrowal do Europy.Starozytna nazwa Grecji to Hellas.Sarmancja to poczatek Wielkiej Lechi/Imperium LechickiegoLech I Wielki byl wnukiem Sarmaty.Dawniej imiona czesto nadawano Po ojcu czy dziadku,matce,babce.legendarny Lech to ksiaze Lechsyn Krola Jana On nie zalozyl panstwa polskiego bo ono juz istnialo pod nazwa Wielka Lechia/Imperium LechickiegoLech.Ten ksiaze Lech przybyl do Gniezna,siedzby krolow lechi w czasie bez krolowia.Chyba zapozno przybyl bo panowalo bezkrolowia.Sam nie zasiadl na tronie byc moze zajety bitwami ale gdy jego syn Krak podrosl ksiaze Lech Kraka syna swego posadzil na tron.Sa rozne pytania w necie czy jestesmy Sarmatami,bym powiedziala ze jestesmy raczej of Sarmaty,jego syna HelissyII I od Lecha I Wielkiego.Prosze poszukac na internecie Poczet Krolow Polskich,ale tych of poczatku czyli of czasow Wielkiej Lechi.

  3. 10 pokolen ,zostali wygnani,tez wzieciu do niewoli,sprzedawca do niewoli.Wygnani zapewno ruszyli w rozne strong.Efraim i Manesz przybyli do Indi przez Chiny.Odnalazl sie Efraim I Manesz.W chinach i Indiach zyja zydzi z pokolenia Efraima iManesza.

 6. Work Buy Consume Die

  Do takich samych konkluzji doszedł Dzierzwa/Mierzwa, kronikarz z początku XIV wieku: “Ja, zwany Mierzwą, znalazłem w pismach taki początku, czyli pochodzenie, narodu polskiego od początku świata. Należy wiedzieć więc, że Polacy są z rodu Jafeta, który był synem Noego. Gdy ojciec mu błogosławił, wykrzyknął zachęcony duchem Bożym: Niech Bóg da Jafetowi dużą przestrzeń. Ten Jafet, między wieloma synami, których zrodził, miał jednego, któremu na imię było Jawan, a którego Polacy zwą Iwanem. Jawan zaś zrodził Philara.”

  1. I dlatego Polacy nie są żydami i nigdy nie bedą tak jak i ich przodkowie a juz napewno Polacy nie są Izrealitami – pocżatek powstania Izraelitów jest owiele późniejszy od Sławian.

 7. a w Biblii, Jawan nie miał syna o imieniu Philar. 🙁

  1. Philar hilar-heliisa elisza syn jawana

   1. Czytam kroniki Prokosza które potwierdzają nasza pochodzenie od Jawana syna Jafeta.

 8. Biblijne hebrajskie brzmienia imion z zasady są zdeformowane tak jak np *ulkuos zamienia na vrkah, itp…

  Anna Katarzyna Emmerich: “Mój Oblubieniec ukazał mi niesłychany nieład i wewnętrzną nieczystość wszystkich rzeczy oraz wszelkie Swoje działania, zmierzające do przywrócenia stanu początkowego” + “Pierwsza [praindo europejska vel praindogermańska] mowa ojczysta Adama, Sema i Noego jest inna i tylko w poszczególnych jeszcze narzeczach istnieje. Pierwszymi czystymi [indoiranskimi] córkami tej mowy jest mowa Baktrów, Zendów i święta mowa Indów. W tych językach, słowa można znaleźć dokładnie podobne do dolnoniemieckiego mojego rodzinnego miasta. W tym języku napisana też jest książka, którą w dzisiejszym Ktezyfonie, nad rzeką Tygrys leżącym, widzę.”

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme