Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Katolicy uczynkowi przeciwni łasce Jezusa.

Co jakiś czas niektórzy katolicy próbują sprzeczać się na łamach mego bloga twierdząc iż Pan Jezus nie mówił nic o łasce. Jak wiemy łaska jest w teologii  przeciwieństwem uczynkowości, ale nie wyklucza jej.

 

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9 nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Efezjan

 

Piotr ostrzegał, że Pawła listy są ciężkie.

 

 

Ewangelia Jana, którą akceptują zarówno heretycy odrzucający listy Pawła jak i katolicy:

 

“A z jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską.’

 

Kolejny przykład:

 

“Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa”

 

 

Nawet Jezus otrzymał łaskę:

 

“A dziecię rosło i nabierało sił, było pełne mądrości, i łaska Boża była nad nim.” Łukasza.

 

 

Jak wspomniałem Piotr ostrzegał:

 

(15) A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was;(16) tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie.“’

 

Chyba sie wszyscy zgodzimy co do tego, że różnimy się stopniem poznania. Choćby ze względu na staż w czytaniu biblii, a co dopiero w objawieniu od Ducha Świętego.

 

Katolicy chcąc podważyć tzw protestantyzm powiadają jakoby Pan Jezus nie mówił o łasce… Udowodniłem w ew Jana, że ma to miejsce. Co prawda sam Jezus nie powiedział, ale natchniony Duchem Świętym Jan napisał.

 

W Starym testamencie słowo “łaska” występuje niemal pół tysiąca razy!!!

Zakładam, że katolicy uznają Jezusa jako Boga. tak więc to Jezus Bóg albo kogoś natchnął by ten wychwalał łąskę Bożą, albo sam mówił:

 

” Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Ks. Wyjścia 20:6,”

 

 

Przykłady mógłbym mnożyć, ale czy liczy się ilość? Sprawdź sam. Zarówno Boj Jezus w ST mówi o łasce jak i Jego lud.

 

Zaktualizowane: 12 grudnia 2017 - 16:25

8 komentarze

Dodaj komentarz
 1. List do Koryntian 13 Gdybym miał PEŁNIĘ WIARY a miłości bym nie miał byłbym niczym !….Jezus zbawia nas łaską przez wiarę, która rodzi dobre uczynki w Jezusie Chrystusie, bo owe uczynki to dowód miłości patrz Efezjan 2;10

  1. “Jezus zbawia nas łaską przez wiarę, która rodzi dobre uczynki w Jezusie Chrystusie, bo owe uczynki to dowód miłości”

   tutaj w 100% się zgadzam

 2. Od niektórych przeciwników Pawła (nie będę wymieniał nicków) można się dowiedzieć, iż Paweł jest satanistą, a być może upadłym aniołem.
  Cytat Piotra jest znakomitą obroną Pawła. Oczywiście Ci co nie rozumieją Pawła, również odrzucili Listy Piotra. Smutne są takie ataki na Biblię.

  1. Bo to zamierzona taktyka oskarżyciela…wykorzystać wszystko,żeby odwrócić uwagę poszukujących Boga.
   Popatrzcie ile powstało stron,artykułów ludzi szkalujących Pawła.
   Mnóstwo spędzone czasu nad udowadnianiem rzekomych błędów ,wyrzucenie 80%NT…Czy tak postępują uczniowie Mesjasza?
   Kiedy Duch Prawdy wyraźnie w kilku miejscach w Słowie pokazuje wiarygodność Pawła.No,ale jak się usuwa księgi to takie otrzymujemy efekty.Mało tego Ci ludzie w imię prawdy niszczą naszych braci.

   1. Niestety… I tak marnuje się też potencjał w ludziach… :/

 3. Artur S. (detmold)

  A gdzie Pismo mówi o nadrzędności ziemskiej instytucji jaką jest krk ( rzekomo jedynego przedstawicielstwa Jezusa Chrystusa na ziemi-oparte z resztą jest to “namaszczenie” na poprzekrecanych fragmentach Biblii ) i jej rytualow ceremonialnych nad autorytetem Slowa Boga?

 4. Gubi ich pycha. Kim oni są żeby zmieniać Pismo Święte ? Do czego to prowadzi ? Zamias wzrastać w wierze cofają się i to prosto w przepaść.
  To jest podniesieni ręki na Słowo Boże, jak można mieć taką śmiałość. Dla nich to jest chyba tylko zabawa, nie sprawa życia i śmierci.
  Jak człowiek przyjmie Jezusa Chrystusa do serca zaczyna odrózniać prawdę od fałszu, a jak czegoś nie rozumie to ufa Bogu, że tak musi być a zrozumienie z czasem przyjdzie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish