Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak Żyd Żyda gonił na śmierć… Icchak Kacnelson, „O bólu mój”

Odkłamujemy historię.

 

 


Jak Żyd Żyda gonił na śmierć…
Icchak Kacnelson, „O bólu mój”

Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska,
Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych
Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał
I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy.

Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –
O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…
I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby –
Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!

Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy
Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli
Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy,
Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli.

Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,
Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą.
Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych
Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.

Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek,
I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!”
Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej,
By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę.

A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto
Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą –
Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd –
Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…

W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.
Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?
Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!

A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!

Icchak. Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa 1982, s. 23.

Icchak Kacenelson (1886-1944) – wybitny poeta, dramaturg, tłumacz żydowski i hebrajski. W getcie warszawskim prowadził tajną działalność oświatowo-kulturalną. Wywieziony w kwietniu 1943 roku do obozu koncentracyjnego; zamordowany w Oświęcimiu w 1944 roku. Utwór powstał w okresie między 3 października 1943 a 18 stycznia 1944 r. W tym czasie Kacenelson przebywał kolejno w getcie warszawskim, Hotelu Polskim oraz obozie w Vittel we Francji. Utwór został zakopany przez Kacenelsona w butelce na terenie obozu, tuż przed deportacją poety do obozu w Drancy, i wydobyty przez Miriam Novitch w momencie wyzwolenia obozu przez aliantów 12 września 1944 r. Dzieło składa się z 15 pieśni, stanowiących historię zagłady narodu żydowskiego i jego swoisty testament. Utwór przesycony jest uczuciami poety, który utracił rodzinę i jednocześnie jest świadomy swojej bezsilności. Poemat zawiera opisy życia w getcie, śmierci prezesa gminy żydowskiej, Adama Czerniakowa, oraz powstania w getcie warszawskim.

 

 

Updated: 23 lutego 2018 — 12:45

13 komentarzy

Add a Comment
 1. ☹?. Trzeba by poszukać takich publikacji w języku np angielskim ,aby udostępniać za granicą. Panie Jezu Ukochany napełnij nas miłością i pokojem abyśmy nie dawali się prowokować tym którzy wystawiają naszą cierpliwość na próbę ?❤ . A serca wszystkich mącicieli napełnij miłosierdziem,współczuciem i mądrością (nasze też?)

  1. Oby nie dawać się prowokować…i by wszystko zmieniło się na lepsze, bez nienawiści itp.

 2. Młodzież żydowska przyjerzdża do Polski zwiedzać Brzezinkę a noclegi mają w niemczech bo tam według nich jest bezpiecznie. O zgrozo oprawcy stali się niewiniątkami.

  A to jest przedwojenny propagandowy niemiecki film mówiacy co oni sądzą o żydach, teraźniejszych przyjacielach.

  http://www.dailymotion.com/video/xdkbks

 3. Już gdzieś wcześniej czytałam ten wiersz, coś strasznego…jak można zrobić takie rzeczy jeden drugiemu?!
  cóż, tu przypomina się cytat od pani Nałkowskiej: “Ludzie ludziom zgotowali ten los”
  :/

 4. Tu jest rozszerzenie tego 2 minutowego filmu. Najgorsza jest końcówka.
  https://www.youtube.com/watch?v=yf_4Hdl2ICE&amp=&feature=youtu.be

  Tutaj jest ciekawy film o żydowskich kapo. Podobno w samej Warszawie było 2500 żydowskich policjantów w czasie wojny. W Łodzi 1200. Ogólnie w Polsce kilkadziesiąt tysięcy.
  https://www.youtube.com/watch?v=Z0dwNbzzO2w

  A tak ogólnie, w tym adminowi polecam film “Sprawa Chrystusa”. Można zobaczyć np. na zalukaj. Nie wiem czy jest w kinach.

 5. Kolaboranci są ,byli i będą w każdej wojnie. Nie zapominajmy ,ze to Niemcy (i Rosja) wywołali wojnę ,że to Niemcy są SPRAWCAMI holokaustu. Niemcy zacierają ręce ,że odwrócona jest od nich uwaga.Najchetniej zwaliliby winę na Polaków i Żydów .Nie dajmy się ponieść tej propagandzie .

 6. youtube.com/watch?v=VThsjlezuAs
  Żydowska policja/Jews police in Getto cz.3

  ten portal Miedlara wprawo.pl
  ma sporo tych drastycznych filmikow
  z getta warszawskiego

  1. Ten link co podałeś to 10 min fragment z tego 30 min filmiku który podałem w 1 linku, a filmik admina to 2 min fragment tego nagrania.

   Ja bym nie obwiniał konkretnie żadnego narodu. Niemcy padły ofiara gry prowadzonej przez demony. Mogły by to zrobić z każdym państwem. Tak samo skoncentrowały się na prześladowaniu żydów. Od 5 V wieku naszej ery wyliczono 109 wypędzeń żydów. Przypadek? Z resztą wcześniej żydzi nie mieli lepiej. Nawet jak byli narodem wybranym to byli zaciekle atakowani przez okoliczne narody. Mogli przetrwać tylko dzięki Bożej ochronie. Ale naród jak to naród, są dobrzy ludzie ale większość to źli. Żydzi pewnie nadal są wybrańcami, ale nie jako naród lecz jako poszczególne osoby z stąd tak zaciekłe prześladowania od tysięcy lat. Ludzie prześladując żydów tłumaczą to wieloma sprawami. Ale jest to tylko propaganda demoniczna. W każdym narodzie są chciwi, przebiegli. Nie na darmo szatan daje jednym żydom wielką władzę i pieniądze. Wie jak nakierować jednych na drugich. Tyle że zazwyczaj obrywało się tym niewinnym. Taka nienawistna propaganda jak wobec żydów ma miejsce teraz w świecie muzułmanów przeciwko chrześcijanom. I niestety ale rozleje się ona na wszystkich chrześcijan bo tak musi być. Wiadomo jednak kto będzie głównym celem.

 7. Dzięki. Staram się wyciągać w miarę logiczne wnioski prosząc równocześnie Boga o lepsze zrozumienie. Czasami dzieje się to metodą prób i błędów. Nie zawsze od razu dane jest nam coś zrozumieć. Czeka się miesiącami a nawet latami. Ale człowiek nie boi się prawdy i cały czas jej szuka mimo, że wmawiają ci że już jesteś w prawdzie, że ktoś inny ją za ciebie znalazł, znajduje. Więc sugerują ci podświadomie żebyś nie badał codziennie jak Berejczycy (przynajmniej nie tego co ci mówią, piszą) tylko żebyś pochłaniał bezmyślnie to co ci podadzą. Jak zaczniesz przy tym myśleć to będziesz też wyciągać wnioski, nie zawsze takie same. A nie powinieneś mieć innego zdanie. Bo kim ty jesteś żeby nas korygować, interpretować Biblię. Zostaw to nam, my od tego jesteśmy. Powierz nam swoje zbawienie, nie zawiedziesz się. Tak. Nie ma to jak powierzać tego co najważniejsze w ręce śmiertelników. A co później powiemy przed naszym Panem, Panie przecież robiliśmy wszystko co twoi ziemscy pośrednicy nam nakazali. Precz ode mnie, nigdy ich ani was nie znałem.
  Mnie osobiście ciekawi temat Jerozolimy i tego co Trump o niej powiedział. To mogą być sprawy tak poważne że nie koniecznie mogą być w to zaangażowane tylko siły zła. Jeżeli wziąć na poważnie plan III WŚ to pod koniec świat miał być podzielony w jakiejś kwestii. Dlatego dobrze że poruszasz często tematy Izraela i tego co jest dookoła jak np. Syrii. Jak ja bym coś takiego powiedział swoim o Izraelu to by mnie nie potraktowali poważnie. Wszak to my jesteśmy ludem wybranym, Izrael teraz nie ma znaczenia. Robisz dobrą robotę. Nie przelewa mi się ale postaram się ciebie wesprzeć.

  1. Tadeuszu, dziękuję ale jeśli Ci jest ciężko to wstrzymaj się proszę.

 8. Spoko. To tylko pieniądze. Przyjdzie czas, że trzeba będzie się wszystkiego pozbyć dobrowolnie tak jak Jezus powiedział bogaczowi, albo zostanie nam to zabrane jak nie będziemy chcieli się podporządkować ostatniej pełnej władzy danej diabłu na jedna godzinę. Jak wpłacę jakąś kwotę raz na jakiś czas to z głodu nie umrę. Tym bardziej że u siebie nie płacę. Nie chce płacić np. za politykę milczenia stosowaną wobec pedofili. Mam nadzieję że nie chodzisz ze złotym nie podrobionym Rolexem. To taka aluzja, ale nie wiem czy będziesz wiedział o co chodzi.

 9. Prawda jest najważniejsza

  Ciężko uwierzyć, że to prawda. Jak człowiek może coś takiego zrobić.

  Każdy naród zrobi to samo. Każdy jest tak samo zły z natury.

  Nie wiem jak i nie potrafię sobie tego wyobrazić, ale to co tu widzimy to dopiero początek.

  Panie Boże miej nas w opiece i oddal ten czas, abym nie musiał tego oglądać za swojego życia i moich dzieci.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme