Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jarmułka symbolem Babilonu Wielkiego.

Wczoraj umieszczałem mem z cytatem z ewangelii Mateusza i moją uwagę zwróciło nakrycie głowy papieża i rabina. Jest jednakowe pomimo pozornych różnic teologicznych. Już dawno o tym myślałem, ale gros informacji jest dla mnie czasem tak oczywista, że przegapiam niuanse.

Postanowiłem się zainteresować tematem jarmułki. Pierwsze pytania jakie sobie zadałem, to “jaka jest jej geneza, historia, kiedy pierwszy raz ją założono?”

 

Pierwszy wynik:

 

Jarmułka (z tur. yağmurluk „płaszcz przeciwdeszczowy, daszek chroniący przed deszczem”; w jidysz zapożyczone z polskiego jako jid. ‏יאַרמלקע‎ jarmlke)

 

No i bingo… Z tureckiego, a jak z tureckiego, to z jaką nacją średniowieczną ma to związek? Z Chazarami.

Jarmułka i gwiazda Remfana.

 

Noszą ją także Chasydzi. Grupa ta powstała jako duchowy ruch odnowy we współczesnej zachodniej Ukrainie dopiero w XVIII wieku. My jak patrzymy na owe jarmułki to kojarzmy to z pobożnymi Żydami, a oni są pobożni ale nie Torą to raz, a dwa Judejczycy (nie mylić z Żydami) nigdy takiego nakrycia nie nosili.

 

Zbadałem temat jarmułki i wnioski sa bardzo interesujące i to nie tylko co do jarmułki.

 

Shlomo Sand (Żyd) pisze w swej książce “The Invention of the Jewish People” (Żydzi naród wymyślony):

 

“W centrum żydowskiego miasteczka stała synagoga, z podwójną kopułą przypominającą wschodnią pagodę. Żydowska suknia w Europie Wschodniej nie przypominała żydowskich Żydów z Francji czy Niemiec. Jarmułka – również wywodząca się z tureckiego słowa – i czapeczka na futerku była bardziej przywiązana do ludu Kaukazu i jeźdźców stepowych niż talmudycznych uczonych z Moguncji lub kupców z Wormacji. Te szaty, podobnie jak długi jedwabny kaftan noszony głównie w szabat, różniły się od ubrań noszonych przez białoruskich lub ukraińskich chłopów. Ale wszelkie wzmianki o tych cechach i innych – od jedzenia do humoru, od ubioru do pieśni, związane z konkretną kulturową morfologią ich życia codziennego i ich historii – prawie nie interesowały uczonych, którzy zajmowali się wymyślaniem wiecznej historii “ludu Izraela”. .”

 

 

 

 

Sztrajmł.

 

 

Jak można uwierzyć, że w tej szerokości geograficznej, a mowa o Izraelu ludzie nosili futrzane czapki…

Czy biblia wspomina o jarmułce albo o sztrajmie? Nie.

Tak więc istotnie obecni Żydzi Judejczykami nie są.

 

Jedna z bardziej interesujących dyskusji o Chazarach znajduje się w “Historii Żydów”, napisanej przez Ilana Halevi, która była wysokiej rangi żydowskim członkiem Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Jej dyskusja na temat językowych podobieństw między dawno żydowskim państwem a innymi grupami etnicznymi intryguje:

 

 

Niektóre z tych grup przejęły jednak kontrolę przez znaczną część czasu, główne ośrodki komunikacyjne, ustanawiając wokół nich krótko-quasi-stany, które weszły w kontakt z sąsiednimi imperiami w złożonych relacjach między klientami a zwierzchnikami.

Zarówno w Bizancjum, jak i Persji, arabskie plemiona Ghassanidów i Lakhmidów odegrały tę rolę strażników granicznych przeciwko plemionom pustyni. Na tym tle pojawił się w VI wieku na zachodnim brzegu Morza Kaspijskiego królestwo Chazarów. Pierwotnie określenie “Khazar” nie opisywało konkretnej grupy etnicznej: była to rodzajowa nazwa rodzajowa dla wszystkich ludów Turko-Mongołów będących w ruchu w tym regionie. Wydaje się, że samo słowo pochodzi od tureckiego korzenia, oznaczającego “koczownik”, w którym to przypadku byłby tureckim odpowiednikiem arabskiego bedu (beduińskiego) opisującego, w ramach wielo-plemiennego języka, nie grupę etniczno-lingwistyczną, ale socjologiczną. kategoria, zawód i sposób życia całych populacji, a nawet, w skrajnym przypadku, system wartości oparty na specyfice tego sposobu organizacji. Chazarowie nazywani byli Kaissak na Uralu, a Kazachstan na granicy z Chinami i Afganistanem, gdzie rewolucja rosyjska ustanowi Kazachstan; od ich nazwiska pochodzi nazwa Kozaków i angielskie słowo “Hussar”. Ale ludy Turków, Wołgi i Kaspijczyków czy Krymu, których własne etniczne imiona to Kałmucy i Khirghiz, Uzbecy i Baszkirowie, Tatarzy nazywani Tatarami i wielu innymi byli,

Jedynym innym językiem, o którym warto wspomnieć, jest to, że król Chazarów nazywał się Kagan. Tak jak nazwisko sędziego Sądu Najwyższego w USA , a także wielu innych Żydów mieszkających na Brooklynie i gdzie indziej. Gdyby istniała jakakolwiek sprawiedliwość na świecie, syjoniści powinni pozostać z Bliskiego Wschodu i przybyć do Brooklynu – prawdziwej ojczyzny Żydów.

Where did I come from? The Khazar hypothesis

 

 

Z hebrajskiego Kippah – jarmułka – oznacza dosłownie “kopuła”. Ta sama koncepcja stosowana jest w islamie , gdzie termin taqiyah , który odnosi się do czapki jubilerskiej używanej do celów religijnych, wywodzi się z perskiego ṭāq (طاق ), co oznacza “łuk”.

Tutaj dochodzimy prawie do sedna.

 

 

Oto babilońska brama, łuk.

 

Biblia mówi aby wyjść z Babilonu Wielkiego, który tworzą wszystkie znaczące religie.

 

Huna ben Joshua ( hebrajski : רב הונא בריה דרב יהושע , czytaj jako Rav Huna BeReia DeRav Yehoshua , zmarł w 410r), był żydowskim mędrcem z Babilonu , piątego pokolenia ery Amora.

Nigdy nie chodził na wysokości 4 łokci (6,6 stóp = 2 metry) z odkrytą głową. Wyjaśnił: “Ponieważ Boska Obecność zawsze jest nad moją głową.”

 

Niesamowite, człowiek ten uważał, że jak założy czapkę, to będzie bardziej błogosławiony.

 

Swoją drogą w judaizmie są tak skomplikowane procedury bycia Żydem, że przypomina mi to UE. Również zjudaizowaną.

Teraz popatrzmy, czy świat faktycznie żyje ze sobą w konflikcie, czy jednak dla poszukujących prawdy biblijnej będzie oczywiste, że jest to teatr różnych frakcji. Musiałem się przy tym napracować, ale chyba warto, aby udowodnić prawdę.

 

Prawicowiec…..

Clinton lewicowiec.

Oni są po każdej ze stron konfliktu w jednej religii i na pewno nie jest to wiara w Boga YHWH.

 

 

 

Człowiek, który wyprzedał Polski majątek i realizował politykę Niemców w Polsce.

 

 

 

George Bush

 

Ma oba

 

 

Wojewódzki

 

 

Człowiek, który zrobił z siebie karykaturę i promował satanizm np w teledysku Thriller w religii judaizmu

 

 

Człowiek likwidujący opozycję

Timmermans – socjalista, wychowanek jezuitów oraz lider UE.

 

 

Kuroń – zwolennik Trockizmu.

Prawda jest taka: judaizm nie ma nic wspólnego z Bogiem Abrahama

 

 

Znany w internecie pastor Kurylas na swoim profilu również ma fotkę w jarmułce.

 

Poniżej Paweł Chojecki z szefem proizaleksiego stowarzyszenia w USA

 

 

 

 

Reasumując jarmułka nigdy nie była nakryciem głowy Judejczyków czy Izraelitów. Teoria NWO jest kłamstwem w pewnym sensie. NWO juz istnieje co widać. jest nim  Babilon Wielki. Słuchajmy sie Biblii, a nie spisków wypuszczanych przez satanistów.

 

 

 

Oto Babilon w reklamie auta:

 

 

Pastor, ksiądz, Immam w Toyocie razem…

NWO juz od dawna jest znane jako Babilon.

Pastorzy judaistyczni również są w każdej denominacji. Nawet u adwentystów. Dlaczego adwentysci nie wspominają ani grama o wszech panującym judaizmie? Ponieważ odgórnie sterowani koncentrują się tylko na KRK.

Bestia jednak jest w całkowicie innym miejscu.

 

Należy także pamiętać, że nie każdy Żyd to syjonista i judaista oraz nie każdy syjonista to Żyd np Obama. Ci, którzy noszą jarmułki doskonale wiedzą co one oznaczają i jest to symbol władzy nad grupami.

 

Wspólnym mianownikiem Babilonu, czy judaizmu jest usunięcie Prawa Bożego. Zwalczają oni zaciekle ważność tego Prawa, dekalogu i wszystkiego co jest z tym związane. Popatrzcie na tych ludzi w jarmułkach. Czy oni zrobili coś dobrego dla ludzkości? Czy mają dobre zamiary? Czy przestrzegają Prawo Boże?

Odpowiedzcie sobie sami.

 

 

 

3 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Świetny artykuł,jestem pod dużym wrażeniem a może i szokiem :O

    1. Ja też jestem miło zaskoczona, nie wiedziałam nawet o takim powiązaniu jarmułki czy tego męskiego nakrycia głowy w islamie…

  2. Jeremiasz 51.27 jest wymienione królestwo Aszkenaz. Wg tłumaczy jest to lud wywodzący się ze stepów za Morzem Czarnym. Bingo! Chazaria była za Morzem Czarnym w położeniu do Jerozolimy. I ta czapka futrzana faktycznie pasuje do Kaukazu 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish