Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Porady dla zdegustowanych Rzymem ludzi nienawróconych. Dowody na natchnienie Biblii.

Pewna osoba napisała do mnie o swej znajomej/znajomym która co prawda zauważyła kłamstwa kościoła Rzymu, ale uważa Biblię jako wytwór tegoż zdemoralizowanego kościoła, a raczej przekłady, które odbiegają od oryginału. Poprosiłem brata Piotra aby mi na szybko znalazł jakieś materiały, gdyż sam pisałem akurat i dał mi kilka linków, które postanowiłem umieścić jako wpis w ten sposób odpowiadając zapewne nie tylko owej czytelniczce, ale i byc może wielu innym osobom.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hyb2cVLUr-M

 

 

Updated: 21 września 2018 — 11:28

1 Comment

Add a Comment
 1. Witajcie bracia i siostry.

  Z własnego doświadczenia wiem, że ludzie z naszego otoczenia często atakują Biblię. Wielu ludzi twierdzi, że jest ona pełna błędów oraz sprzeczności i dlatego nie można jej wierzyć. Świat pełen sceptyków i ateistów domaga się naukowych dowodów na istnienie Boga i na prawdziwość historii biblijnych. Ostatecznie Biblię wsadzają do jednego worka z bajkami i mitologiami.

  „Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony przed każdym, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest”. (1P 3, 15)

  Jesteśmy zachęcani do obrony naszej wiary, do obrony Słowa Bożego.

  W jaki sposób rozsądnie, przekonywająco, na podstawie faktów historycznych i archeologicznych uzasadnić, że Biblia jest wiarygodna i spójna?

  Z pomocą przychodzi sługa Boży, Josh McDowell (i nie tylko).

  Człowiek ten był z początku osobą niewierzącą i na studiach założył się z chrześcijanami (których nazywał idiotami), że udowodni, że Jezus Chrystus nie jest Bogiem, co by dowiodło, że chrześcijaństwo jest kłamstwem. Badaniom na ten temat poświęcił wiele czasu. Ostatecznie zamiast znaleźć dowody przemawiające przeciwko chrześcijaństwu, nie mógł nie przyznać racji, że Biblia jest prawdziwa, a Jezus Chrystus jest naprawdę Bogiem.

  Josh McDowell w końcu nawrócił się i w swoim życiu napisał wiele książek broniących wiarygodności Biblii. M.in.:

  „Przewodnik apologetyczny”
  „Wiarygodność Pisma Świętego”
  „Czy rzeczywiście Biblia mówi prawdę?”
  „Sprawa zmartwychwstania”
  „Więcej niż cieśla”

  Książki te zawierają ogrom dowodów materialnych w zakresie historii czy archeologii (przedstawionych w sposób zrozumiały i ciekawy) obalających wiele tez stawianych przez krytyków wobec Biblii i boskości Jezusa Chrystusa.

  A więc przygotujmy się mądrze do obrony Słowa Bożego 🙂

  Niech was Duch Boży prowadzi.
  Pozdrawiam w Jezusie Chrystusie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme