Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jesteś w tych zborach? Jesteś w religii ekumenii.

Przyznam że nawet ja nie wiedziałem dotychczas o czymś co rzuca cień na większość zborów w Polsce i jest jawnym dowodem na współpracę z Rzymem.

 

Oto lista kościołów będących w ekumenii:

 

Członkowie zwyczajni

 • Armia Zbawienia
 • Centrum Chrześcijańskie „Nowa Fala”
 • Chrześcijańskie Centrum „Pan jest Sztandarem”
 • Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa
 • Kościół Boży w Chrystusie
 • Kościół Boży w Polsce
 • Kościół Chrystusowy w RP
 • Kościół Chrześcijan Baptystów w RP (od 2007)
 • Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w RP
 • Kościół „Chrystus dla wszystkich”
 • Kościół Chwały (do 2013 Chrześcijański Kościół Reformacyjny)
 • Kościół Dobrego Pasterza
 • Kościół Ewangelicznych Chrześcijan w RP
 • Kościół Jezusa Chrystusa „Syjon” w Rzeszowie
 • Kościół Zielonoświątkowy w RP
 • Ursynowska Społeczność Ewangeliczna
 • Wrocław dla Jezusa

Członkowie stowarzyszeni[edytuj | edytuj kod]

 • CCI – Polska
 • Chrześcijańska Fundacja „De’Ignis” – Polska
 • Chrześcijańska Fundacja „Życie i Misja”
 • Chrześcijańskie Stowarzyszenie Akademickie
 • Chrześcijańskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Misja Nadziei”
 • Fundacja „Głos Ewangelii”
 • Fundacja „Młodzież dla Chrystusa – Polska”
 • Fundacja „PROeM”
 • Fundacja Chrześcijańska „OWRze”
 • Fundacja Radio Chrześcijanin
 • Misja Pokoleń
 • Ruch Nowego Życia
 • Scripture Union
 • Społeczność Ewangelizacji Dzieci
 • Stowarzyszenie „Fala”

 

 

Powyższa lista tyczy się kościołów wchodzących w skład Aliansu Ewangelicznego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Alians_Ewangeliczny_w_RP

 

Jeśli jesteś w jednym z tych kościołów, to oznacza, że zarządy tych zborów są w ekumenii.

 

Już to udowadniam..

Wchodzimy na stronę http://christianforum.pl/

 

Widzimy po prawej przewodniczącego baptystów – Pana Mateusza Wicharego.

 

 

 

Pan Wichary jest również przewodniczącym polskiego Aliansu ewangelicznego.

A teraz skład przedstawicieli christianforum:

 

 

 

Komisja Episkopatu Polski razem z Aliansem Ewangelicznym.

 

Jeśli dodamy sobie do tego fakt istnienia dokumentów poświadczających współpracę pastorów z SB, to mamy klarowny obraz polskiego protestantyzmu.

 

Komu więc chcecie wierzyć: Bogu i Jego Słowu czy religiom?

 

Baptyści, alians ewangeliczny (KCHWE, KECH, KZ) razem z episkopatem…

 

 

Do baptystów zapraszany jest także słynny już Andrzej Cyrikas. Dzisiaj dowiedziałem się, że należał jak masa innych pastorów ekumenicznych do Odnowy w Duchu Świętym:

 

 

źródło: http://www.reformowani.info/herezja-perfekcjonizmu/

 

Teraz zobaczcie na powiązania.

A. Cyrikas był u  B. Kurylasa i vice versa.

 

 

B. Kurylas zna się z A. Ceronskim

 

Z Odnowy w Duchu pochodził również pastor Godawa z Wody Życia.

Zwierzchnik i prezbiter naczelny Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Andrzej Jeziernicki współpracuje  z pastorem z Krotoszyna J. Lindnerem.

 

Siedziba Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej mieści się w Ekumenicznej Świątyni Pokoju w Kielcach.

 

 

Uzbierałoby się więcej, ale wystarczy tyle.

 

Jedni powiedzą, że być może są niezależni pastorzy, a inni zaś stwierdzą, że wszyscy pracują dla Rzymu. Odpowiedź na pytanie jak jest w rzeczywistości pozostawiam Wam.

 

Prawda jest jednak taka, że przywódcy protestantów współpracują z Rzymem. Jak w takiej sytuacji można wierzyć ich nauczaniu?

Ekumenia istnieje od początku lat 90ych. Teraz tylko zbory czekają na ekumenię światową.

 

_____________

 

Uaktualnienie.

 

 

 

http://christianforum.pl/ należy do GLOBALFORUM:

 

 

Tam znajdujemy taki wpis “O nas”

 

Światowa Rada Kościołów i Światowy Związek Ewangeliczny. Historyczne wyznania nawiązywały rozmowy z innymi światowymi komuniami i kościołami, takimi jak te prowadzone przez Kościół katolicki, zwłaszcza od czasu Soboru Watykańskiego II, z partnerami od Zielonoświątkowego po prawosławne rodziny kościołów.”

 

Oni wszyscy są w ekumenii z Rzymem.

 

Updated: 25 września 2018 — 17:26

51 komentarzy

Add a Comment
 1. patrząc na tych naszych pastorów intryguje mnie jedna rzecz. Nigdy nie słyszałem z ich ust żadnej krytyki, żadnej krytyki dotyczącej nauczania innych pastorów a przecież ich nauczania potrafią różnić się pomiędzy sobą w takim stopniu, że są ze sobą sprzeczne.

  prosty przykład. Kurylas naucza, że samobójca nie idzie do piekła. Jankowski naucza, że samobójca idzie do piekła. Który z nich ma rację ?.

  jeżeli racja jest po stronie p.Jankowskiego to dlaczego publicznie nie skrytykuje nauczania p.Kurylasa i vice versa.

  podobnie rzecz ma się z p.Cyrikasem. Śledziłem jeden wątek na kanale p.Jankowskiego. Pod filmem krytykującym detektywa pojawił się ciekawy wpis dotyczący krytyki nauczania Cyrikasa. Chodziło, że niejaki Michał Mazur (niestety wypłynął na szerokie wody płaskiej ziemi z mityczną kopułą) wytknął Cyrikasowi rażące błędy dotyczące procesu uświęcania.

  odpowiedź p.Jankowskiego: “obejrzałem tylko bardzo krótki fragment(…)nie wiem co było dalej”. Od tamtego czasu minął miesiąc i nadal cisza.

  w tym środowisku panuje jakaś tajemnicza zmowa milczenia w stylu swój nie tyka swojego. Krytykujemy nauczania kościoła rzymskiego ale błędy u innych pastorów z naszego podwórka pomijamy milczeniem.

  zauważyłem, że szczególnie drażni ich jedna kwestia mianowicie, jak ktoś wytyka im przynależność do ruchu ekumenicznego. Wtedy wybuchają niczym bomba.
  Dlaczego tak nie wybuchają gdy głoszą sprzeczne ze sobą nauki ?.

  1. “patrząc na tych naszych pastorów intryguje mnie jedna rzecz. Nigdy nie słyszałem z ich ust żadnej krytyki, żadnej krytyki dotyczącej nauczania innych pastorów a przecież ich nauczania potrafią różnić się pomiędzy sobą w takim stopniu, że są ze sobą sprzeczne.”

   Bingo. Również o tym pomyslałem i miałem nawqet dopisac tekst..

  2. A jeśli ziemia jest rzeczywiście płaska ? Warto posłuchać chrzescijańskiego wykładu grupy domowej z Kanady,, PRAWDA MA ZNACZENIE ” Pewien brat w wierze poświęcił tematowi płaskiej ziemi bardzo dużo czasu . Wszystko na podstawie Pisma Świętego . Zachęcam do obejrzenia na YouTube z BIBLIĄ w ręku i sprawdzenia , czy rzeczywiście tak sie sprawy mają i wyrażenia swej opini .

   1. pan z kanału Prawda ma Znaczenie niech najpierw zacznie sprawdzać źródła a potem udziela się bo wychodzą mu takie zabawne kwiatki, że głowa mała.

    nie będę tutaj rozpisywał się, podam tylko kilka przykładów:
    – relief na wyspie Bali przedstawiający rower nie jest żadnym starożytnym reliefem tylko powstał podczas gdzieś w 1900-1910 podczas pobytu Holendrów na wyspie. Mieszkańcy w ten sposób upamiętnili ich pobyt (długa historia z tymi Holendrami). Tam występują również reliefy na których mamy samochody z kwadratowymi kołami;
    – kosmonauta na katedrze w Hiszpanii nie jest żadnym średniowiecznym dziełem. Został dodany w latach 90-tych podczas renowacji;
    – naturalne zmiany geologiczne tłumaczone jako powstałe w wyniku pracy gigantycznych koparek;
    – rzekome samoloty z Egiptu. Modele te zostały odtwarzane w warunkach laboratoryjnych i żaden z nich nie latał. Żaden z nich nie miał właściwości areodynamicznych. Latały owszem ale dopiero po sporej modyfikacji;
    – rzekoma bomba atomowa z czasów Sumeru. To chyba ulubiony punkt tego Pana. Nie było żadnej bomby ponieważ pieczęć cylindryczna na której ona widnieje to jest współczesne rękodzieło firmy Acme Clockworld;
    – piramida z Gize. Bardzo długi temat ponieważ piramida niszczy ogólną narrację (w tym i płaską ziemię z mityczną kopułą) tego Pana;
    – rzekome reliefy z Egiptu mające przedstawiać nowoczesne pojazdy w stylu helikopter, czołg itd. Sprawa już dawno temu wyjaśniona ale nie trzeba dalej podsycać atmosferę;
    – stonehenge, nie powstał ileś tysięcy lat temu tylko w latach 50-tych. Stonehenge został odbudowany od zera (!);
    – rzekoma kolumna z Indii, która została zbudowana z metalu, który nie rdzewieje. Niestety jak najbardziej rdzewieje;
    – mohendżo-daro. Gdyby to miasto w czasach starożytności faktycznie zniszczyła bomba atomowa to dzisiaj nie było by śladów promieniowania. Proszę zapoznać się z badaniami hinduskich archeologów a nie czytać wytwory wyobraźni białego człowieka pokroju D.Childressa;
    – rzekome reliefy z szarakami okazały się tylko internetowym żartem;

    To tylko najciekawsze kwiatki z “Prawda ma Znaczenie”. Oczywiście nie twierdzę, że tam wszystko jest do wyrzucenia bo są i tezy z którymi zgadzam się ale jak dla mnie facet niczym Daniken próbuje na siłę tworzyć “fakty”, które pasowały by do przyjętej narracji.

    1. Mr. Ferrari szanuję pańskie poznanie prawdy . Wierzę i ufam tylko Jezusowi .Czy ziemia jest płaska ,czy kwadratowa nie ma znaczenia . Ważne jest poznanie Jezusa jako zbawiciela . W szkole uczono mnie , że ziemia na równiku ma 36600km obwodu teraz obwód ziemi na równiku wynosi 40075 km . Czy ziemia spuchła ? Napewno nie , to pseudonaukowcy kłamią . Dzień dobry mówią to już kłamią .

   2. Moim zdaniem te całe nauki o płaskiej ziemi pochodzą od diabła/sprawiają mu radość, dlaczego?

    1.Chrześcijanie zajmują się jakimiś wysoce nieprawdopodobnymi teoriami pochodzącymi z niekompetentnych i naciaganych blogów spiskowych zamiast zajmować się czymś konkretnym. Nawet gdyby faktycznie ziemia była płaska – co to zmienia w kontekście Boga, zbawienia itp itd? Starożytni Grecy wierzyli w kulista ziemię i jakoś np.Apostoł Paweł który wiele z nimi przebywał nigdy im tego nie zarzucił

    2.Plaska ziemia pod kopułą która wyświetla ciała niebieskie jako całość stworzenia Bożego? To ośmiesza Boga, a przecież niebosklon ma ogłaszać jego potęgę. Bóg – stwórca płaskiej ziemi byłby pokraka i oszustem który wyświetla ciała niebieskie które w istocie nie istnieją na naszych oczach

    3.Sugerowanie że Biblia nauczą płaskiej ziemi ośmiesza Biblię i sprawia że ludzie jeszcze więcej szydza z Boga, a tego chyba nie chcemy

    1. Nie naucza o płaskiej ziemi , tylko , że nie jest kulą i nie obraca sie z prędkością 1660km/h . A to duża różnica . Proszę czytać , słuchać ze zrozumieniem . Nie podniecać się za szybko. Oddychać powoli jak zalecił lekarz .

     1. “Oddychać powoli,jak zalecił lekarz”Tego typu wypowiedzi traktuję jako chamstwo,i traktowanie “z góry”,mi lekarz nigdy takich rzeczy nie mówił,ale mniejsza o to.

      Gdzie Biblia mówi o tym,że ” nie jest kulą i nie obraca sie z prędkością 1660km/h “?

      I jeśli ani płaska ani kulista to jaki ma kształt?

 2. W takim razie czy można to jakoś sprawdzić które Kościoły nie należą do ekumenii? Nie mam w rodzinie żadnego wierzącego, co robić, pójść do Kościoła np.ewangelicznego?

  1. ciężko to ocenić, gdyż oficjalnie żaden się nie przyzna. Struktura wygląda tak, jak opisałem. Co prawda mnie osobiście najbliżej jest do Adwentystów lub mesjańskich, ale póki co obserwuje kto z kim.

   Wiem, że w tych wszystkich kościołach nawet ekumenicznych są ludzie szczerze kochający Boga, choć w niektórych kwestiach zwiedzeni.
   Z jakiego miasta piszesz Iga? może mamy tam jakąś społeczność.

   1. Miasto Wrocław, ale sorry co masz na myśli pisząc: “najbliżej do Adwentystów i mesjańskich”?

     1. Adwentyści to może jakieś zasady mają ale czy prawdziwe? Nauczają o jakimś roku 1844 a do tego ich autorytetem niemalże na równi z Pismem Świętym jest Ellen White, przecież to nie są prawdziwi chrześcijanie.

      1. ano nwłaśnmie do ka zdego można się przyczepić, ale prawda jest taka, że Ellen White ma bardzo ciekawe książki.
       Mnie nie podba sie forma nabożeństwa. Jest taka grobowa.

       1. Ciekawe książki?! W większości spisane od innych autorów? A to się nazywa plagiat? Nie słyszałeś o tym? Zbadał to jakiś były Adwentysta …

        1. wiesz każdego mozmna pomówić. O mnie też są filmiki…

         1. Jeden z mich znajomych napisał książkę w której na podstawie swoich badań stawia ciekawe pytania dotyczące nauki adwentyzmu i Elen White. Po publikacji tej książki został wyrzucony z tej organizacji zwanej Kościołem Adwentystów dnia 7. A pytania sa ciekaw. Bo dzisiaj bym po prostu zapytał wprost przywódców tego Kościoła. Czy Bóg Abrahama Jakuba i Izraela jest tym samym Bogiem co Bóg Muzułman. Odpowiedź będzie szokująca dla wszystkich.

         2. no cos Ty? oni tak myślą? niemozliwe. Prof Vieth negował islam

         3. Jeśli ktoś zbadał to rzetelnie i są na to dowody, że tak rzeczywiście było to nie są to żadne pomówienia tylko prawda. Jeśli w tych książkach jest jakakolwiek ciemność to cóż ma wspólnego z światłością?
          Chrześcijanie mają trwać w prawdzie a nie w jakimś fałszu. W jakim celu ktoś miałby sobie coś takiego wymyśleć? Jeśli nie w celu poznania prawdy, to byłoby to niedorzeczne (choć możliwe). A właściwie to jakie zasady Adwentystów masz na myśli?
          A co z tym, że nauczają tego i sami świętują sabat czyli sobotę, czy to nie jest mieszanie starego przymierza z nowym?

         4. ja nic nie wiem o falszu w tych ksiazkach

         5. Nie ma dwóch przymierzy- jest jedno budowane stopniowo…

       2. To może warto to sprawdzić zanim się napisze że: “Ellen White ma bardzo dobre książki”? Powiedzmy, że mam co do tego duże wątpliwości a ty jesteś tutaj detektywem …

       3. faktycznie E.White napisała ciekawe książki, choćby “Historia zabawienia”.

        * “Szatan ujrzał straszne skutki buntu. Przebiegł go dreszcz, ogarnął lęk – co przyniesie przyszłość? Bał się rozmyślać; jaki będzie koniec tych rzeczy?”;
        * “Szatan drży z przerażenia przyglądając się swemu dziełu”;
        * “Szatan oznajmił Synowi Bożemu, że żałuje swego buntu i pragnie z powrotem odzyskać łaskę Boga”;
        * “Szatan żałował swego buntu”;

        Reasumując:
        1* w sercu anioła zrodziła się pycha, która popchnęła go do buntu;
        2* anioł deprawuje pierwszych ludzi w ogrodzie Eden;
        3* żałuje swojego czynu i prosi o audiencję w niebie;
        4* będąc w niebie żałuje swojego czynu, prosi o przebaczenie i możliwość powrotu;
        5* Bóg odmawia;
        6* anioł staje się właściwym szatanem.

        Taka jest wymowa “Historii Zabawienia”. Co ciekawe podobny wątek pojawił się również w jednym z odcinków serialu “Lucyfer”.

 3. radze nie sugerowac nic przeciwko blizniemu gdy nie masz dowodow by nie okazalo sie, ze walczysz z Bogiem.

  1. sugerować? same fakty. Wszyscy są w Zborach Bożych a te w Aliansie ewangelicznym a ten w ekumenii z KRK.

 4. Jak na prawdziwego detektywa przystało-super.
  Ja uważam,że nie nalezy wychodzic z tego,tylko owieczki powinny pogonić naczelnych czyli zażądać zebrania członkowskiego ,a na nim zażądać wymiany naczalstwa.
  .Jesli nie zwołanoby zgromadzenia i nowych wyborów,jakoś to się nazywa ,wtedy rzeczywiscie wyjśc.
  Ci na górze zobaczyliby,że wierni to nie barany ani owce na rzeż prowadzone ale rozumne dzieci Boże,które nie pozwolą na zdradzieckie spiskowanie obłudników za ich plecami .
  A tak,to się liczy ilość łbów,bo od każdej głowy odprowadzają do centrali jakąś sumke.
  KZ WEjherowo wyszedł w całosci ale budynek im zabrali,na który łozyli latami,tak mi mówił człowiek stamtąd.Myslę więc,że nie powielam kłamstwa ale prawde.

  1. koncepcja dobra, ale wiesz jak to jest Teresa w rzeczywistości. Ludzi z charyzmą, liderów, tudzież mających własne zdanie jest niewielu. Zazwyczaj przeciętny człowiek poddaje się autorytetowi w obawie przed ostracyzmem, przed gafą itp. Oni wykorzystują te czynniki psychologiczne.

  2. KZ Wejherowo wyszedł w całości i nic im nie zabrali bo nigdy budynku nie posiadali, tylko wynajmowali. Dalej wynajmują i dobrze się mają 🙂

 5. :O mimo, że trochę się stąd o zwiedzeniu dowiedziałam, to nie wiedziałam że z nim jest aż tak…

 6. Piotrek… Zrozum (cie) proszę, że każdy zbór, kościół, wspólnota, gmina itp. Która wyznaje Boga jako Trójce może wejść w ekumenie. Inne poglądy, dogmaty wiary nie są ważne!!! Nie ignoruj(cie) tego faktu. KRK pod tą nazwą przemycil pogańskie zwyczaje i panteon wszystkich świętych ludzi (niczym bostw). Prawdziwa resztka Izraela z ciała nigdy nie przejdzie do w/W wspólnot chrześcijańskich m.in dlatego, że zupełnie inaczej pojmują istotę i naturę Boga oraz konieczność przestrzegania przykazań. Wspólnoty, które zajęły się poważnie badaniem nauki o trójcy ulegają podziałowi. O tym nikt nie mówi… Dzieła się adwentysci, Baptyści, zieloni… Ruch Świadków Jehowy miał się swego czasu bardzo dobrze z uwagi na przekonujące argumenty przeciwko KRK i jego naukom. Ruch protestancki to już nie ekumeniczne córy odstepczego kościoła, ale szukające prawdy poza nim małe wspólnoty, których członków się nie liczy… Nich Bóg Wszechmogący wprowadzi was z prawdę o sobie, A Syn Boga żywego poprzez swoje posłuszeństwo Ojcu i ofiarę z własnej krwi objawi się wam jako Zbawiciel i wykonawca woli swego Ojca. Zaufajcie słowom z Pisma Świętego, A szukając potwierdzenia dla swego poglądu pamiętajcie, że przynajmniej w dwóch miejscach musi występować podobna fraza… Słowo Boże tworzy podziały, czy nam się to podoba czy nie i prawdziwie zjednoczy świat po powrocie prawdziwego lidera ?Pozdrawiam…

 7. Patrząc na ekumenizm to tylko KZ i jego kacyki z NRK mocno podlizują się Rzymowi mimo tego, że ponad 90% ludzi w KZ to byli katolicy którzy z KRK nie chcą mieć nic wspólnego. Większość denominacji i jest z szacunku na którym powinna polegać ekumenia. Bo jeśli się zamkniemy to i katolicy na nas, a są ruchy odnowy w Duchu, które to wspólnoty w praktyce są protestanckie. Teraz jeśli się zamkniemy to oni skręcą w stronę Rzymu. Swego czasu w Polsce grupy ruchu odnowy w Duchy odłączały się z KRK i tworzyły własne zbory czego przykładem jest Woda Życia w Koszalinie. Zostając przy Koszalinie to na przykładzie miejscowego zboru Zielonoświątkowego widać tam jak ekumenia wpłynęła na KZ gdzie się próbuje wprowadzić zarządzanie episkopalne, właśnie tego ofiarą się stał ów zbór. Jego pastor został odwołany niezgodnie z prawem wewnętrznym KZ przez Kamińskiego, który co ciekawe jest dożywotnio jako biskup KZ a wcześniej był pastorem w Koszalinie. Próba odwołania pastora z Koszalina miała miejsce już wcześniej. Obecnie z tego co ja wiem zbór odchodzi z KZ tak jak niedaleki Świdwin, który został podobnie potraktowany. Tutaj zostały przedstawione dwa przykłady ekumenii. Pierwszy szkodliwy gdzie naśladujemy Rzym i idziemy za nim pełną gębą, oraz drugi typ gdzie się szanujemy nawzajem co pozwala nam wyprowadzać ludzi z Babilonu.

  1. Pomorzanin,
   sorry ale bajki piszesz–osobiscie byłam na spotkaniu Odnowy w D.Św.,gdzie wielbiono Chrystusa,a po spotkaniu puszczono liste na pielgrzymke na Jasną(ciemna?) Górę.
   Maryjnośc tam pełną gębą.Mają w spiewnikach pieśni maryjne .Księża opiekunowie i animatorzy maja prikaz pilnować kultu maryjnego.
   Żadna ekumenia z nimi.
   Dlaczego owieczki w KZ milczą,zamiast pogonić jego ekscelencje:
   http://parafiaorione.rel.pl/n,328—JE=JEGO EKSCELENCJA ksiądz biskup Marek Kaminski -KOSCIÓŁ ZIELONOŚWIATKOWY
   https://www.youtube.com/watch?v=mr7UWuL5M4s–tu Kaminski pod różancami…

   Gdzie to jest zapisane,ze Kaminski ma funkcję dozgonna,bo jakos w to nie wierzę ale wszystko mozliwe? …..
   Ludzie odchodzą ale budynki zostają przy KZ ,mimo że je budowali ,utrzymywali.Dlatego mówię,władzuchnę pogonic a nie samemu wychodzić,chyba że reszta nie poprze,to wtedy wyjśc.
   Ależ sie rozmarzyłam.
   Niestety ludzie w zborach śpią albo gdy widzą i wiedzą,to są niestety tchórzliwi.
   W apokalipsie na 1.miejscu do jeziora ognia są wymienieni TCHÓRZE.

   Gdy było przebudzenie w Polsce nikt nie latał na wspólne modły zKRK,były ewangelizacje,zapraszano znajomych do domu na grupy,do zborów i ludzie sie nawracali.
   Bieganie do katolików ma odwrotny skutek,mówią,że nie ma co wychodzić zKRK,bo u innych jest to samo,tez modlimy sie do Jezusa,Ekumenia to ZWIEDZENIE.

  2. Pomorzanin,Pan Bog nawoluje w Obj. 18,4 ze aby wyjsc z Babilonu…, gdyz w.2 jest siedliskiem demonow…a przebywajace tam koscialy sa upite winem szalenczej rozpusty – falszywymi naukami tj. o “trojcy”- warunek tej z czasow konstantyna jak i obecnej ekumenii, niesmiertelnosci duszy-spirytyzm, uniewaznienie prawa Bozego, czczenie bozka slonca- niedziela, falszywe dary falszywego ducha – trzeciego bozka z trojcy, a wiemy kto zawsze chcial zasiasc na tronie Bozym, zrownac sie z Najwyzszym itd. Bog JHWH nie kaze wejsc do Babilonu w celu wyprowadzania ludzi. To stary “trik” szatana aby sprawy zalatwiac i cel osiagnac ponad glowami ludu, za plecami, nie pytajac ich o zdanie…I tak upije nastepne rzesze, ze nie beda mogly rozroznic prawdy od klamstwa i ogarna je demony.

 8. Brakuje w ekumenii Adwentystów i Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej , Kościół Chrześcijan Dnia Sobotniego .Łączy ich obmywanie nóg przed Wieczerzą Pańską .

  1. U protestantów jest tak, że można mieć inne zdanie niż pastor i dyskutować. Nie jest to czymś dziwnym i jest akceptowane. Ciągnąc sprawę dalej zdarza się tak, że ksiądz uważa jedno, a zbór drugie.
   W kościele RK dyskusja już mile widziana nie jest.
   Ale niesnaski rowniez występują. Słyszałem jak luteranie w Krakowie chcieli zrobić wspólne nabozenstwo z adwentystami i pastor tych ostatnich się nie zgodził.

  2. KCHDS to antytrynitarze i nie mogą wejść w ekumenie dopóki to się nie zmieni, natomiast adwentysci ochoczo korzystają z funduszu kościelnego zarządzanego przez KRK. Wybudowali piękny ośrodek w Podkowie…. Skaczą tak wysoko, jak nakaze dowodctwo…

   1. Korzystać z funduszu kościelnego zarządzanego przez krk znaczy ,że są w ekumeni? ,,Skaczą tak wysoko , jak nakaże dowództwo ” Czy dobrze rozumuję , dowództwo jest dawno w ekumeni ? Owce żyją w błogiej nieświadomości .

 9. a czy Chrześcijańska wspólnota zielonoświątkowa tez wchodzi do tego składu?

  1. Chrześcijańska Wspólnota Zielonoświątkowa nie weszła do tego składu .

 10. https://www.youtube.com/watch?v=KNc-Qqrj88Y&t=1s
  http://www.adwentysci.waw.pl
  “Takim samym grzechem jak przestępowanie dziesięciorga przykazań jest naruszanie praw własnego organizmu.” Ellen G.White – Chrześcijanin a dieta. Strona 12.–troche o KADS

  1. super. do czegoś podobnego doszedłem sam osobiście nie znając tego tekstu.
   Mam zamiar nagrać filmik, ale musze solidnie się przygotwoać. W nim mialem, o tym opowiedziec.

  1. będą wyławiać i promowac do szkół liderów posłuszne im osoby. W zamian za to tamci będą dostawać kase, prowadzić zbory. A nad wszystkim czuwa Rzym

  2. Nic nie piszą o Jezusie . Pchają się do polityki , chcą władzy . Pan Jezus opóźnia swoje przyjście , nie mogą się doczekać kiedy będą rządzić .Brak im cierpliwości . Każdy polityk to kłamca . Nie dotrzymuje obietnic wyborczych . Ojcem kłamstwa jest szatan , gdyż od poczatku nie było w nim prawdy .Inna ewangelia , inny Jezus .

 11. Kościół Ewangelicznych Chrześcijan w RP mogę prosić o jakiś link że ten kościół podpisał umowę z Kościołem Katolickim? z góry dziękuje

 12. Chyba należy najpierw sprawdzić , zanim się kogoś bezpodstawnie oskarży, mam na myśli Kościół Chwały.
  https://www.youtube.com/watch?v=Ghc0wXEaESg&t=142s

  1. Mona, panuj nad emocjami i czytaj wnikliwie.

   KCH jest w Aliansie Ewangelicznym, a alians jest w ekumenii…

   Mówić to jedno, to co mowić ten pastor, a robić to dwa.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme