Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Chrześcijańska Akademia Teologiczna (ChAT) poświęcona przez M. Wicharego oraz Kamińskiego.

Uroczystości 4 października miały trzy części – poświęcenie nowego gmachu przy ul. Wł. Broniewskiego 48, nabożeństwo ekumeniczne i inauguracja roku akademickiego 2018/2019.

 

“Poświęcenie poprzedziło krótkie przemówienie bp. Jerzego Samca, prezesa PRE i jednocześnie zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Następnie Słowem Bożym i modlitwą nowy budynek poświęcili biskupi Kościoła luterańskiego. W ramach „bloku tradycji protestanckich” poświęcenia dokonali następnie bp Marek Izdebski (Kościół ewangelicko-reformowany), ks. superintendent Andrzej Malicki (Kościół ewangelicko-metodystyczny), ks. dr Mateusz Wichary (prezbiter naczelny Kościoła Chrześcijan Baptystów) oraz bp Marek Kamiński (Kościół zielonoświątkowy). W dalszej kolejności modlitwy i poświęcenia dokonali ks. inf. Andrzej Gontarek, delegat Kościoła Polskokatolickiego w RP, oraz bp M. Karol Babi, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Całość zwieńczyła modlitwa w tradycji prawosławnej, którą poprowadził ks. dr Doroteusz Sawicki, natomiast poświęcenie murów uczelni dokonał abp Sawa (Hrycuniak), metropolita warszawski i całej Polski.”

 

Nowa siedziba ChAT – nowe warunki, misja bez zmian

 

 

Przewodniczący baptystów p. M. Wichary w koloratce tytułowany już nie pastor, ale ksiądz doktor….

Współpracował z religia.tv oraz współpracuje z redakcją programów ekumenicznych Telewizji Polskiej.

 

 

Prawosławie ze swoimi ikonami i kultem maryjnym, baptyści, kościół rzymski i zielonoświątkowcy razem.

 

 

Rektor tej szkoły powiedział “Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie jest uczelnią, która kontynuuje tradycję społecznej odpowiedzialności uniwersytetu. Nie jesteśmy uczelnią „partyjną” i „mono-wyznaniową”.”

 

 

Poza poświęceniem uczelni warto także dodać, iz jest ona kuźnią liderów chrześcijańskich, czyli przyszłych pastorów oraz prezesów różnych chrześcijańskich fundacji i rozmaitych instytucji niby protestanckich.

 

Updated: 9 października 2018 — 15:49

5 komentarzy

Add a Comment
 1. Aż niedobrze mi się robi….
  To z Bogiem Wszechmogacym nie ma nic wspólnego.
  Co ma światło wspolnego z ekumenią?

  1. Światło z ekumenią? chyba nic (choć i to zależy, o jakie “światło” chodzi- bo jak jest to te “światło” od złego, to może i cośtam ma wspólnego z ekumenią…), ale nie jestem tego pewna…

 2. Kochani to się musi wydarzyć, co nie zmienia faktu, że jest w tych zborach wielu wspaniałych ludzi chodzących za Jezusem. Dopóki jeszcze nie ma ekumenii trzeba trwać w tych zborach i świecić światłem dla pozostałych.

  15 Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem5, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu.

 3. Czy Jezus pochwaliłby te odstawiane szopki?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme