Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Te kraje biją Polaków pod kątem liczby ewangelików.

Laodycjeskie chrześcijaństwo bez mocy pod patronatem baptysty p. księdza Mateusza Wicharego i całego zarządu Aliansu ewangelicznego “wywalczyło” 0,38% Polaków na ewangelików.

Popatrzmy co się dzieje w innych krajach:

 

Bangladesz 0.23%

Brazylia 22%

Bułgaria aż 1%

Kamerun – 20%

Chorwacja 2%.

Kuba – 11%

Ateistyczne Czechy 1,1%

Socjalistyczna Grecja 0,28% czyli tyle samo prawie co Polska

Indonezja 7%

Kuwejt 2%

Muzułmańska Tunezja 3.33%

Sudan – 5%

 

a teraz perełki:

 

Wyspy Marshala – 76%

Samoa – 50%

(Królestwo Eswatin – 67%

Południowa Afryka –  zielonoświątkowcy (15,2%)

 

Porażająca polityka prowadzenia ewangelizacji w Polsce. Gdyby nie takie strony jak ta i jej podobne ten procent byłby w Polsce jeszcze mniejszy. Wszak wiele osób z mojej strony ląduje w zborach.

Jak w Polsce ma następować wzrost liczby protestantów, kiedy pan przewodniczący Kościoła Zielonoświątkowego śpiewa Bogurodzicę i jest w ekumenii z p. Wicharym? To jeszcze mnie nie dziwi, ale jestem zdumiony ignorancją zwłaszcza mężczyzn w zborach. Bierni ludzie.

Teraz zdradzę po części pewną konkluzję z  moich tekstów o rozwodach. Bóg wziął rozwód z Izraelem, ale nie polscy protestanci.

 

Czy chcecie ufać takiemu chrześcijaństwu bez mocy? Toż to tylko teologia i intelektualizm. Kościoły zamieniono na seminaria duchowne.

 

Oczywiście procent procentowi nierówny w tych rozważaniach,  gdyż w Szwecji jest 63% protestantów, ale co   z tego, kiedy owe równe 60% stanowią bezbożni luteranie, a ledwo 3% reszta (KZ, metodyści itd)

Za to na Filipinach jest 10% protestantów, co daje 10 milionów wyznawców ewangelicznych, z czego sami Adwentyści stanowią 0,68% a KZ 0,27%, a więc każda z tych denominacji stanowi większość procentową całego polskiego protestantyzmu pominąwszy kościół augsburski.

 

Oto rozkład ilościowy:

 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego największymi Kościołami protestanckimi w Polsce były w 2011[a]:

 • Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP – 61,7 tys. wiernych[4],
 • Kościół Zielonoświątkowy w RP – 24 tys. wiernych[5],
 • Kościół Adwentystów Dnia Siódmego – 9,6 tysiąca wiernych[6],
 • Kościół Chrześcijan Baptystów – 5,3 tys. członków[7],
 • Kościół Chrystusowy w RP – 5,1 tys. wiernych[7],
 • Kościół Ewangelicko-Metodystyczny – 4,4 tys. wiernych[8],
 • Kościół Boży w Chrystusie – 4,9 tysiąca wiernych[9],
 • Kościół Ewangelicko-Reformowany – 3,5 tysiąca wiernych[10],
 • Kościół Wolnych Chrześcijan – 3 tys. wiernych[11],
 • Kościół Ewangelicznych Chrześcijan – 1,9 tys. wiernych[12],
 • Kościół Chrystusowy w Polsce – 1,7 tys. wiernych[13],
 • Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej – 1040 wiernych[14].

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Protestantyzm_w_Polsce

 

Dlaczego tak się dzieję? KECH ledwo 1000 wiernych.

Ponieważ zbory są zamknięte na ludzi ze świata. Ewangelizowanie w ciemności to większy koszt duchowy i energetyczny, bo nie materialny.

Jehowi mają swoje standy i dyżury. Protestanci to pijani od swego zbawienia ludzie. Oni już żyją w chmurach. Jeszcze nie dotarli do nieba, ale już tam są nie bacząc na innych. Nie widzą zła wokół, nie ratują innych, nie przeciwstawiają się temu światu. Letnie i denne chrześcijaństwo.

 

Nie dziwmy się liczbie polskich protestantów skoro członek prezydium KZ śpiewa Bogurodzicę:

 

…i to w rytm metalu.

 

a poniżej Marek Kamiński poświęca ekumeniczną uczelnię:

 

psc z filmu. Od 14 min:

 

 

Już uczelniami kiedyś chciano zlikwidować bezrobocie w Polsce, czego skutkiem jest kilka milionów licencjatów i magistrów na wyspach.

 

Królestwo Boże buduje się oddzieleniem od tego świata, a nie asymilacją z nim czy liczba studentów. Kim ze był Piotr aniżeli nie prostym chłopem zajmującym się rybołówstwem….a uczą się od niego teraz na uczelniach ekumenicznych.

Parafrazując klasyka z filmu pt “Uprowadzenie Agaty”:

 

 

 

 

Zbory budujcie i powiększajcie liczbę ich członków przez ewangelizację, a nie uczelnie. Pomagajcie biednym i upadającym “w mordę”.

 

 

Nie każdy, który Mi mówi: “Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: “Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” 23 Wtedy oświadczę im: “Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się bezprawia!

 

 

Wolą Ojca nie jest bratnie się z kościołem, który przez setki lat zakazywał czytania biblii i doprowadza ludzi do upadku. Kościołem, który wypacza ewangelie. Wstydźcie się łobuzy ekumeniczne.

Jakby ktoś nie wiedział co to za kościół, nie znał historii Husa czy Tyndala, to w skrócie, symbolicznie pokazuje z kim jesteście:

 

 

Tony książek można napisać o bandytyzmie w KRK.

Oto wielka tajemnica wiary: Alians Ewangeliczny, ekumenizm  i Wichary.

Jesteście winni braku zbawienia wielu katolików. Swoją przynależnością do kościoła Rzymu zabieracie sobie i innym zbawienie.

 

” Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. (15) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. ” Mt 23

 

 

 

Zaktualizowane: 9 listopada 2018 - 10:22

1 Komentarz

Dodaj komentarz
 1. Dobra notka, trafne odniesienia do Uprowadzenia Agaty i Kleru…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish