Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Andrzeju Cyrikasie, dlaczego do piekła pchasz się?

siebie i innych.

 

Odkąd p. Andrzej zdeklarował za kościołem Rzymu, iż należy sprowadzić islamistów do Polski  i zacząłem weryfikować jego nauczania, nabrałem odrazy do słuchania jego wykładów, ale stale ktoś mi podsyła jakieś linki.

Nie mam czasu zajmować się jego nauczaniem, gdyż musiałbym rzucić inne rzeczy.

 

Ale w związku z tym, że i jego wielbiciele akurat przez ostatnie dni pisywali komentarze na moim blogu, to dałem się sprowokować uznając to za znak od Boga, że trzeba podnieść rękawice.

Nie publikuję komentarzy Cyrikasowców ponieważ moje i nie tylko moje zostały usunięte pod filmami czy na fejsie pana Cyrikasa. Za siebie napiszę, że nie atakowałem personalnie, ale napisałem jednym razem argument nawet potwierdzający część nauczania, a ten został usunięty. No ale Cyrikasowscy podwójną miarą mierzą: ja wprowadzam cenzurę, ale mistrz Cyrikas tylko moderuje.. 😀

 

Używając retoryki owego pana tytułującego się pasterzem, muszę przyznać, że z początku nie wgłębiając się w jego nauczania nawet publikowałem je, uznając  za wartościowe.  Ale im bardziej zgłębiałem, tym bardziej wiedziałem z kim mam do czynienia. Mój przyjaciel i brat w wierze jest pewien, że ten pan jest agentem. Ja nawet uwierzyłem że wysokich lotów, ale ostatnie moje analizy poddały mi myśl, że jednak niewysokich lotów i swą wiedzą do pięt nie dorasta p. Cyrikas Fabianowi z Tajemnego Planu.

 

Udowodnię co piszę na podstawie słów A. Cyrikasa., gdyż to jego totalna wtopa.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=AcuFuYdOczw

Autorytatywnie::

49:50 “jeśli nie masz kościoła, to się nie odzywaj”.

za chwilę:

 

“dopóki nie jesteś w kościele nie odzywaj się na ten temat.”

(ponownie autorytatywnie)

 

Wynika  z tego, że jak nie chodzisz do kościoła, to nie jesteś wierzący. No to panie Cyrikas ma pan problem, gdyż Jan Hus i Wiliam Tyndale, którym p. do pięt nie dorasta (p. retoryka) byli poza kościołem.

Sam Pan Jezus wchodził w notoryczne konflikty z nauczycielami religijnymi.

 

 

Tak więc tutaj się A. Cyrikas zdradza, gdyż w jego mniemaniu tylko chodzenie do kościoła czyni Cię wierzącym. Biedni mieszkańcy wsi bez samochodu i pieniędzy na podróże. Nie są zbawieni gdyż nie chodzą do kościoła. Bez sensu czytają biblię… (sarkazm).

Wg p. Cyrikasa tylko rejestracja w związku wyznaniowym gwarantuje zbawienie i patent na poznanie maja słuchacze kościołów.

Jeśli chodzenie do kościoła czyni człowieka chrześcijaninem, to chodzenie do obory uczyni Cie krową.

 

W 50:00 mówi “nie słuchajcie ludzi, którzy nie są w żadnych zborach:

 

 

Problem w tym, że oni regularnie tu zaglądają :-), gdyż takiej prawdy o świecie w zborach nie znajdą 🙂

A tak na poważnie, to w domyśle przekaz jest następujący:

“nie wchodźcie na takie strony, bo nie współpracują one tak jak my z Rzymem”.

Krytyka łamania 2 przykazania przez katolików  przy łamaniu 4 jest hipokryzją.

Szabat to nie tylko odpoczynek, to także oddzielenie się od Rzymu, który niedzielę uczynił wolną. Niestety tak jak poparł pan polecenie Franciszka co do uchodźców, tak popiera pan świętowanie niedzieli.

Tu nie chodzi tylko o dzień odpoczynku, tu chodzi o poróżnienie z Rzymem. Pan nie jest z nim poróżniony.

 

 

 

Szabat został ustanowiony przy stworzeniu świata, dopiero zgodnie z zapowiedzią Daniela Rzym zmienił czasy.

 

W ok 51 minucie powiedział “czy ktoś zauważył, że tablice kamienne zniknęły. Ciekawe nie? Bóg o to zadbał”.

 

Jak widać p. Cyrikas potrzebuje cielesności do przestrzegania Prawa i chciałby zobaczyć takie tablice. 🙂

Zapraszam do katolickich Kielc, gdzie w rezerwacie Kadzielnia pomnik takiego dekalogu jest nadal 🙂

 

 

Panie Cyrikas, pan chciałby cieleśnie dotknąć, zobaczyć tablice, bo jest pan cielesny.

Idąc pana tokiem myślenia zapytam:

-czy ktoś zauważył, że krzyż na którym umarł Jezus zniknął?. Ciekawe nie? Bóg o to zadbał…

 

Nie ma krzyża już, nie ma cierpienia. Żyjmy cieleśnie.  Najlepiej jest w Anglii, bo w Polsce mamy aż 0,38% protestantów, a więc nie trzeba na ulicach ewangelizować lub brać udziału jak pastor Bartosiak z Gdańska w społeczno-politycznych projektach i dyskusjach w obronie wartości biblijnych. Nie ma to jak ewangelizować  już zewangelizowanych.

 

 

Nie ma krzyża, nie ma walki ze światem. Istotnie, nie słyszałem nigdy z pana ust o ekumenii w polskim protestantyzmie. Atakujesz pan tylko ludzi, którzy o tym mówią, bo jesteś Waćpan z tego samego kręgu. Panie Cyrikas, a gdzie krytyka wchodzenia Aliansu Ewangelicznego z Rzymem? Gdzie krytyka p. Wicharego – łącznika protestantyzmu z Rzymem?

Nie ma, bo jesteś pan cielesny.

 

“On też uzdolnił nas do posługiwania Nowemu Przymierzu, które nie polega na literze, lecz na Duchu. Litera bowiem zabija, Duch zaś ożywia” 

 

Nie ma zarówno oryginału dekalogu jak i krzyża, bo to Duch wyprowadził nas z Rzymu i niedzieli. Jak widać jesteśmy różnych duchów. Duch Święty nazywany jest Duchem Prawdy, ale Pan nic nie mówisz o prawdzie ekumenizmu i syjonizmie.

Pan Jezus ostrzegał nas przed synagogą szatana, a większość polskich zborów nawet nie piśnie o mordowaniu Palestyńczyków, o tym jaka nacja rządzi bankami na świecie i kto zmusza nas do przymusowych szczepionek.

Panie Cyrikas, jakie jest Pana zdanie na temat obowiązku szczepień, syjonizmu i ekumenii?

 

 

Nasze tutaj ludzi zgromadzonych – eklezji –  przestrzeganie Prawa wynika z przewodnictwa Ducha Świętego, który nas zaprowadza do prawdy i prawa. Ja wiem że panu i pana kolegom się to nie podoba.

Nas przed narodzeniem na nowo  to prawo nie interesowało. Żyliśmy w bezprawiu. Byliśmy religiantami katolickimi. Chodziliśmy do pana tak uwielbianego kościoła.

 

Pan Cyrikas nie walczy z ekumenią. Nie wspomina nic o p. Wicharym. Jemu się to wszystko podoba. To wszystko, co się dzieje w polskim protestantyzmie.

Pan Jezus przyszedł z mieczem, ale nie do liftingu, którym jest kontynuacja reform  Lutra.

Gdzie pana walka ze światem? Pan Jezus przyniósł podział. Jakiego podziału pan dokonujesz?

No chyba że między nami mówiącymi o prawdzie polskiego protestantyzmu.

 

 

 

” Bo nie tych, którzy są słuchaczami Prawa, uzna Bóg za sprawiedliwych, lecz ci, którzy pełnią uczynki zgodne z Prawem, doznają usprawiedliwienia.” Rzymian 13

Niewygodny werset….

Wow, to jak Prawo Boże obowiązuje czy nie?

 

 

Do moich byłych, a zarazem aktualnych czytelników: Krisa, Macieja, Weroniki; wybierajcie: Prawda, czy Cyrikas.

Kris, fajnie się czyta o polityce, ale już pastora ta prawda nie dotyczy tak? Kris, za ile mnie sprzedałeś? Mam na myśli nasze prywatne korespondencje.

 

Przedstawiam uczciwą propozycję na koniec. Jeden z nas nie jest prowadzony Duchem Bożym. Zatem proponuję aby każdy, kto się opowiada po jednej ze stron, nie słuchał kompletnie drugiej strony. Będzie to przede wszystkim uczciwe wobec siebie i Boga. Moi czytelnicy w większości nie wchodzą na strony A.  Cyrikasa.

Znaczna część po prostu nie może go słuchać.

 

 

Updated: 21 listopada 2018 — 08:50

7 komentarzy

Add a Comment
 1. “Znaczna część po prostu nie może go słuchać.”
  To fakt 🙂 Ja nie będę krytykował, bo bym musiał się wdrożyć w jego nauki, a najzwyczajniej mi się nie chce.
  Wystarczył mi 1 filmik gdzie pastor się tak “zagotował” na “judaizujących”, że myślałem, że wylewu dostanie 🙂 Łagodności nie było w tym wcale, ani miłości, ani Ducha.
  Jakby tak ludzie w zborach i parafiach zaufali Jezusowi Chrystusowi i Jego Ewangelii, zamiast ludziom to pewnie byłby inny efekt.
  Dla uczniów Pana Cyrikasa, do przemyślenia fragment Biblii:
  “Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa.”

  1. no właśnie miałem nawet sondę zrobić czy ludzie widzą miłość w panu Cyrikasie, bo widzę, że chrześcijanie nie potrafią oceniać owoców innych.
   To nie jest człowiek łagodny i mający spokój Ducha.

 2. To jest prawda po owocach ich poznacie.Gość Cyrikas jest faktycznie cynikiem i hipokryta.A Ceronski który na fejsie nadał sobie tytuł nauczyciela Słowa Bozego ( nie pozwólcie nazywać się Rabbi) bez problemu uczestniczył we mszy św a jest pastorzyna zielonoswiatkowa.Oto do czego prowadzi ekumenia.do wspólnoty demonów.

  Pozdrawiam

 3. Cirikas to wilk w owczej skòrze.

  1. Właśnie tak…dobre określenie!
   PS. fajny rym wyszedł w tytule notki 😀

 4. Hmmm raz to szabat. Nie widzę w tym nic złego aby dzień błogosławiony przez Ojca byl dniem poświęconym tylko dla niego. Jednak ten który go nie obchodzi nie robi nic złego ponieważ nasz Pan Jezus wypełnił wszystko a my w wierze w jego dokonanie mamy żywot wieczny. Dwa Szabat dotyczył typowo Żydów a my Jesteśmy z Pogan !!!! Tak my jesteśmy z pogan i mamy się wystrzegać wszystkich Pogańskich złych spraw ziemskich. Zgadzam się nie można się bratać z ekumenizmem. To tak jakby Bóg pozwolił Izraelowi bratać się z Poganami. A wiadomo co Bóg zrobił z ludźmi którzy bratali się z Poganami _ zniszczył ich. Niektórzy pastorzy nie głoszą prawdziwej ewangelii zależy im tylko na liczbie osób a to jest złe. Bylem kiedyś na chrzcie u Zielonoswiatkowcow i co tu chrzest a potem nabijanie się z filmików na yotube lub jak jeden pastor opublikował zdjęcie na tle znanego Piosenkarza i zrobił ohydne coś. Ja dziękuję za takiego pastora.

  Pozdrawiam niech nas prowadzi nasz Pan Jezus Chrystus

 5. też słuchałam p.Cyrikasa na początku część z nich uważałam za wartościowe, ale choćby 95% było w tym prawdy a 5% nie – to już niepełna Ewangelia. Potem ukłon w stronę uchodźców, brak krytyki w stronę ekumenii, prowadzanie doktryn o perfekcjonizmie, skłoniło mnie do zdystansowania się do tego typu nauczania.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme