Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Pawłowski i Jankowski kontrują moje zarzuty na łamach portalu chrześcijańskiego.

W niedzielę pewien czytelnik podesłał mi link do tekstu na portalu chnews.pl. Jako że nie czytuję tego portalu jak większość w Polsce, dopiero dzisiaj właśnie zapoznałem się z obroną zarzutów dotyczących ekumenii panów Pawłowskiego i Jankowskiego.

Odniosę się do tego co przeczytałem na portalu, który zaangażował się w przedstawienie stanowiska A. Pawłowskiego i A . Jankowskiego, gdyż nie mam czasu oglądać 2h części filmu owych panów.

 

Na wstępie zaznaczę, że jestem daleki od nienawiści, czy jakichkolwiek innych negatywnych emocji związanych z tymi osobami. Szukam prawdy i bronię prawdy. Nie uznaję ekumenii, gdyż nie po to wychodziłem z tego zepsutego kościoła, aby znowu tam trafić.

 

Prosiłem Boga o pokazanie mi prawdy o p. Jankowskim i otrzymałem ją widząc niezwykły kontrast wobec kultury p. Pawłowskiego. Na korzyść tego drugiego. Co do języka Artur Pawłowski posługuje się językiem ogłady i kultury. Szanuję to i dziwię się, że słuchacze pana Jankowskiego nie zauważają kolosalnych różnic między nimi.

 

Teraz do rzeczy. Zdanie po zdaniu odniosę się do poniższych wypowiedzi z linku:

 

https://chnnews.pl/polska/item/4328-pastorzy-pawlowski-i-jankowski-o-klerze-ekumenii-i-kosciolach-ewangelicznych.html?fbclid=IwAR2YTNhilR0DUo1h0jOLRDEsNIVtSCx3NK7yGWNlayg6E7wmIqecoGNRwKY

 

Jak wiadomo, Artur Pawłowski jest głównym organizatorem Marszu dla Jezusa i Tygodnia Jezusa. Obie ewangelizacyjne imprezy regularnie odbywają się w polskich miastach. Główne wydarzenie ma zazwyczaj miejsce w Warszawie.

Według Pawłowskiego, podczas ostatniego Tygodnia Jezusa w stolicy Polski nawróciło się kilka tysięcy osób.”

 

Biskup Ryś przy współpracy z Arturem Pawłowskim propagował Marsz Dla Jezusa:

 

 

 

Jak myślicie, czy największa na świecie organizacja polityczno-religijna jaką jest kościół Rzymu oddałaby pole religii konkurencyjnej?

Pytanie retoryczne. Naiwni uwierzą, ale ja , my na blogu nie.

 

Inną kwestią jest nawrócenie owych kilku tysięcy osób.

W Polsce mamy około 110 tysięcy protestantów z czego polowa niemal to kościół ewangelicko-augsburski tkwiący w ekumenii tak, jak cały Alians Ewangeliczny stanowiący łącznie prawie drugą połowę poza adwentystami. Powstaje zatem pytanie: gdzie te kilka tysięcy osób nawróconych trafiło?

Z drugiej strony jakiego rodzaju było to nawrócenie?

Nie wiemy i podejrzewam, że sami panowie z omawianego filmu nie wiedzą. Jeśli wiedzą, to się ustosunkują.

 

 

 

Ekumenizm.

Artur Pawłowski, były katolik, podkreślił, że ekumenia jest jednością w Chrystusie, w oparciu o Słowo Boże.

– Nie wolno nam jako wierzącym partycypować w herezji – stwierdził.

Przypomniał, że apostoł Paweł pisze, że wierzący nie powinni jadać rzeczy dedykowanych demonom i bożkom. Podkreślił, że jeśli widzi w danych Kościołach katolickich czy protestanckich “nieprawdę”,”kłamstwo”, to nie bierze w tym udziału.”

 

Czy antyekumenizm ogranicza się tylko do odrzucania bądź nie kosciołów  w DANEJ  chwili będących pod wpływem ekumenii lub nie? Jeśli baptyści, którzy odgórnie są prowadzeni przez pana Mateusza Wicharego dajmy na to w Krakowie będą głosić prawdę w opinii pana Pawłowskiego to będzie to oznaczało zgodę na współpracę z nimi pomimo, że Pan Wichary JAKO PRZEWODNICZĄCY BAPTYSTÓW tkwi dialogu ekumenicznym z tym odstępczym kościołem uprawiającym  KULT KRÓLOWEJ NIEBIOS.

 

Organizator Marszu dla Jezusa odniósł się także do kontrowersji wokół swojej rzekomej przyjaźni z arcybiskupem, metropolitą łódzkim Grzegorzem Rysiem (ich wspólne zdjęcia były publikowane na stronach Marszu dla Jezusa). Oświadczył, że z tym duchownym widział się “może trzy razy w życiu”.

– Wszystkie spotkania były oficjalne, nie prywatne, na które byłem zaproszony, żeby coś mówić. Na spotkaniach dzieliłem się ewangelią. Opowiedziałem o historii mojego syna, jak umarł i Bóg go wzbudził z martwych. Opowiedziałem mu wizję. Czyli innymi słowy robiłem to, do czego mój Pan mnie powołał, mówiłem ewangelię. I tyle, kończy się moja relacja z moim “przyjacielem” biskupem Rysiem – stwierdza Pawłowski.”

Dodaje, że takich “przyjaciół” jak abp Ryś ma “pewnie z milion”.

 

 

Poruszone zostały tu moje słowa, w których relacje między biskupem, a organizatorem Marszu Dla Jezusa nazwałem przyjaźnią. Po obejrzeniu filmu Artura Jankowskiego (obaj mi się mylą do tej pory tak samo jak Saul i Samuel 🙂 ) przyznaję, że pisząc o przyjaźni w domyśle posłużyłem się skrótem myślowym “Jankowski- Pawłowski przyjaciele” i w rozpędzie napisałem tak o stosunkach Rys – Pawłowski. Podejrzewam, że nawet Wy jak to czytacie, możecie się gubić w tych podobnych nazwiskach.

Jeśli określenie “przyjaźni” obraziło Pana Pawłowskiego, to jak najbardziej przepraszam za to sformułowanie.

Bardzo często się radzę moich braci i sióstr co do moich tekstów. Jestem samokrytyczny i kiedy zapytałem jedną siostrę w wierze o ocenę filmu z kolei pana Jankowskiego o mnie, to negując w całej rozciągłości tego pana przyznała, że niepotrzebnie nazwałem relacje Ryś – Jankowski przyjaźnią, co oczywiście nie wyklucza takiej, ale dowodów istotnie na to nie mam.

 

No ale wyobraźcie sobie mnie u największego stopniem w KRK ekumenisty biskupa Rysia. Tylko fotki…  Tylko pijemy kawę, a ja tylko go namawiam na wspólny udział z katolikami w czytaniu mojego bloga…..

Rozumiemy absurd?

 

 

Uważam z całym szacunkiem, iz pan Pawłowski ma skłonność do przesady mówiąc jakoby biskup Ryś miał miliony takich gości. Do tak ważnej persony nie trafia się z ulicy.

 

Razem z pastorem Jankowskim ostro skrytykował stronę DetektywPrawdy.pl, która pisała o jego przyjaźni z biskupem Rysiem, nie pytając go o fakty.

Jak wyjaśnił, swoje zdjęcie z arcybiskupem zamieścił, żeby pokazać, że “Jezus również dotyka hierarchów. również pragnie, aby papież się nawrócił”.

Pawłowski podkreślił, że Bóg kocha wszystkich i za wszystkich umarł, a każda dusza jest bezcenna.

 

Każdy ma prawdo do krytyki.

Nie pytałem i nigdy nie pytam takich ludzi wysoko eksponowanych w świecie jak Pan Pawłowski, który był zapraszany do TVN, bowiem doskonale wiedzą takie osoby o tym, co robią.

 

 

Ale czymże jest wiara w Jezusa i dotknięcie biskupa Rysia? Naiwnością czy …. znów nie chce pisać, bo ja nie współpracuję z Rzymem i jeszcze nie znam ani jednego nawróconego biskupa.

Już totalną “naiwnością” jest wiara w nawrócenie papieża 😀

To tak, jakby wierzyć w nawrócenie Lucyfera.

 

 

“Odnosząc się do swojej współpracy z Kościołem katolickim, stwierdził, że jeżeli zostaje zaproszony “gdziekolwiek by to nie było, nawet do baru” i ma okazję głosić ewangelię i opowiedzieć swoją historię, to nie widzi powodu, żeby tam się nie udać, skoro “Bóg otwiera drzwi”.”

 

 

Ja nigdy się nie potknąłem wpadając do kurii przypadkiem.

 

Tu pastor Jankowski zaznaczył:

“mówimy absolutnie “nie” dla innej ewangelii, innego Jezusa, który jest krzewiony i opisywany i czczony w budynkach katolickich. Mówimy absolutne “nie” dla tych rzeczy, natomiast ewangelizowanie ludzi, którzy siedzą w tych budynkach, którzy bardzo często nie wiedzą, jakiego Jezusa głoszą, że są w oszustwie – mówimy takiej ewangelizacji “tak”.”

 

Prawda jest taka, że wszyscy pastorzy mówią, że nie są w ekumenii, ale co trochę widać współpracę z Rzymem jak przy Marszu Dla Jezusa.

 

Bez względu na to, co ktoś mówi, system kościoła Rzymu jest autoryzowany przez jakiekolwiek formy współpracy i relacji i w ciągu najbliższych lat okaże się kto po jakiej stronie stoi.

 

Reasumując, nie wierzę w chęć nawrócenia biskupa Rysia i dziwnym wydaje mi się zaangażowanie w obronę ich  stanowiska portalu chnnews.pl. Zawsze się zastanawiałem nad kierunkiem polityczno-religijnym tego portalu.

 

 

 

Zaktualizowane: 19 listopada 2018 - 08:39

4 komentarze

Dodaj komentarz
  1. A ja mam pytanie takie zupełnie odbiegające od tematu, czemu już kolejne wpisy nie pojawiają mi się na mejlu? mimo, że mam subskrypcję?

      1. a to szkoda, bo ja na mejla wchodzę często i mam zapisanych wile Twoich artykułów właśnie na mejlu.

  2. Dobrze że się okazało jacy tak naprawdę są ci dwaj…dziękuję za ostrzeżenie…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish