Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Julian Tuwim kochał masonów.

Ten poeta żydowskiego pochodzenia napisał wierszyk, na który natknąłem się poszukując informacji o masonach:

 

 

„Mówisz mi, że masoni to sekta padalcza,
że po uszy ugrzęźli w obłudzie i brudzie.
Nie wiem… Nie znam tych panów, lecz że Ty ich zwalczasz,
więc sądzę, że to dobrzy i porządni ludzie.”
J. Tuwim: Wniosek (z tomu: Jarmark rymów – 1936).

 

Generalnie punktem wyjścia w moich poszukiwaniach była scena z filmu “Kod Leonarda Da Vinci”, w której to rzekoma potomkini Jezusa z rodu Merowingów była poinformowana przez pewnego masona, jak to jej stałym elementem dzieciństwa były zagadki, tajemnice i rymy. To własnie owe rymy mnie zaintrygowały.

 

Rymy lubił również Jan Brzechwa również żydowskiego pochodzenia.

Oczywiście wykorzystanie rymów przez pisarzy i poetów nie świadczy o przynależności do masonerrii. Ale jest to jakiś trop. Wszak w biblii rymy nie występują, a Tuwim w swym wierszyku wychwalał masonerię.

 

Nie chciałbym być źle zrozumiany, że każdy rym to coś złego. Wlazł kotek na plotek nie budzi żadnej sensacji,  ale chciałem pokazać skąd się to wszystko wywodzi.

 

„Mówisz mi, że masoni to sekta padalcza,
że po uszy ugrzęźli w obłudzie i brudzie.
Nie wiem… Nie znam tych panów, lecz że Ty ich zwalczasz,
więc sądzę, że to dobrzy i porządni ludzie.”

 

 

 

Teraz ciekawostka z angielskiej wikipedii:

 

Rymy wydają się pochodzić z różnych źródeł, w tym z tradycyjnych zagadek , przysłów , ballad , linii zabaw Mummersa , piosenek, wydarzeń historycznych, jak sugerują, starożytne pogańskie rytuały. [3] Około połowa obecnie uznanych “tradycyjnych” rymów angielskich była znana w połowie XVIII wieku”

 

Kim byli Mummersi?

 

Słowo ” mummer” jest czasami tłumaczone jako wywodzące się od Middle English mum (“cichy”) lub grecki mommo (“maska”), ale jest bardziej prawdopodobne, że jest związane z wczesnym New High German mummer (“przebrana osoba”, potwierdzonym w Johann Fischart ) i vermummen (“zapakować, zamaskować, zamaskować twarze“), [2], które samo pochodzi od lub zostało skojarzone z mummenem (po raz pierwszy potwierdzone w środkowowschodnim przez zakaz w Mühlhausen , Turyngia , 1351 ) [3] i mum (en) schanz , ( Hans Sachs , Norymberga , XVI wiek), te ostatnie słowa początkowo odnoszą się do gry lub rzutu ( schanz ) kości. [4] Ingrid Brainard twierdzi, że angielskie słowo “mummer” pochodzi ostatecznie od greckiej nazwy Momus , bóg kpiny i szyderstwa.

 

Pamiętamy film Oczy szeroko zamknięte?

 

 

Maski, maski, tajemnice..

 

Jeśli więc nazwa mummer pochodzi od bogini szyderstwa, to czy Tuwim nie był wtajemniczonym masonem uprawiającym drwinę i szyderę?

 

Prawda w czasach ostatecznych wychodzi na jaw, a autorytety, które stworzył przymusowy system edukacji nie sa naszymi autorytetami ale jak to powiedziałby Gombrowicz “Klasa powtarza: Kwaśniewski wielkim politykiem był. Piłsudski i Wałęśa wielkimi politykami byli”.

Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą.,

 

Chwała panu Jezusowi bo to on jest prawdą. Amen.

 

 

Updated: 14 stycznia 2019 — 12:45

2 komentarze

Add a Comment
  1. Tego o Tuwimie nawet nie wiedziałam… ?

  2. Jeśli Jezus o czymś nie mówił bezpośrednio i wprost, to nie jest to złe samo w sobie, a dzięki Jego mieczowi widzimy, że może mieć takie i takie zastosowanie. 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: