Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Toczymy bitwę z Jezebel

Dzisiaj natrafiłem na interesujący tekst o Duchu Jezebel.

Jest on widziany zarówno w kobietach w relacjach męsko – damskich jak i na poziomie większej grupy jaką jest zgromadzenie (kościół).

_______________________________

 

W ostatnich dniach toczymy bitwę o prawdziwego i czystego mężą mówiącego z natchnienia Bożego, by wyjść. Jest to bitwa pomiędzy demonicznymi mocami wpływu Izebel i obiecanym przywróceniem ducha Eliasza. W naturalnym, biblijnym otoczeniu Królowa Jezebel manipulowała królem Achabem i zmuszała proroków (mężów Bożych)  do ukrywania się. Eliasz wyszedł z autentycznym proroczym płaszczem, aby rozbroić rządzącą fałszywą moc.

Tak jak było w tym kontekście historycznym, musimy uczyć się i stosować w naszych czasach równoległe lekcje. Czas ujawnić wpływ Izebel i autorytet i namaszczenie prawdziwego proroctwa, aby rozbroić tę groźną, mroczną moc. Spójrzmy na przeszłość królowej Jezebel i taktykę, którą zademonstrowała.

 

 

Tło na temat królowej Jezebel i jej taktyk.

 

Spojrzenie na 1 Królów 16:31
“Grzechy Jeroboama, syna Nebata, uznano za nieliczne, gdy on wszedł, ponieważ wziął za żonę Izebel, córkę Ethbaala, króla Sydończyków, i poszedł i służył Baalowi. wielbił go. ”

Achab ożenił się wbrew nakazowi Bożemu i otworzył drzwi do “religijnego bałwochwalstwa” kultu Baala, w tym aktów dziecięcej ofiary i rozwiązłości, w tym zarówno heteroseksualnych, jak i homoseksualnych rytuałów płodności.

 

 

10 Charakterystyka ducha Jezebel

“Ale mam kilka rzeczy przeciwko tobie: Pozwólcie tej kobiecie Izebel, która nazywa siebie prorokinią, nauczać i uwodzić Moich sług, aby popełniały seksualną niemoralność i spożywają pokarm ofiarowany bożkom” (Obj. 2:20).

 

 

 1. Najwyższym celem Jezebel jest zawsze kontrola. 
  Duch Izebel zawsze motywowany jest własnym programem, który nieustannie dąży.
 2. Duch Izebel atakuje, dominuje lub manipuluje, szczególnie męski autorytet. 
  Królowa Jezebel uzurpowała władzę polityczną królestwa. Ostatecznym celem tego ducha jest podbicie lub zneutralizowanie męża bożego, ponieważ wymagający przywódca jest jego największym wrogiem.
 3. Jezebel wywołuje strach, ucieczkę i zniechęcenie. 
  Duch ten często powoduje, że przywódca duchowy ucieka z wyznaczonego przez niego miejsca, zabijając go i niszcząc jego  reputację.
 4. Ludzie pod wpływem Izebel są naturalnymi przywódcami, choć często potajemnie. 
  Duch Izebel próbuje znaleźć ludzi wpływów, aby zdobyć ich ucho, zdobyć wiarygodność i zdobyć poparcie dla ich toksycznej przyczyny.
 5. Ludzie pod wpływem Izebel są często niepewni i poranieni, o wyraźnych potrzebach egocentrycznych. 
  Często próbują wypełnić deficyt miłości. Ludzie pod kontrolą Izebel zawsze mają głębokie, niezagojone rany od źródeł takich jak odrzucenie, opór, lęk, niepewność, samozachowawczość i gorycz, które z kolei rozprzestrzeniają swoje skalania na wielu.
 6. Duch Izebel działa subtelnie i zwodniczo.
  Ludzie kontrolowani przez Jezebel używają pochlebstw, aby przekonać cię do swojej dominacji. Duchy Izebel są mistrzami manipulacji przez poczucie winy i podważanie czy dyskredytowanie wpływu innych. Osoby pod kontrolą Izebel używają flirtu (starają sie o względy, szukają wiele kontaktów) i są niezwykle zazdrosne o każdego, kogo postrzegają jako zagrożenie.
 7. Ostatecznie ludzie pod wpływem Izebel są dumni, niezależni i zbuntowani.
  Bunt jest jak grzech wiedźmy (1 Sm 15:23) i będzie próbował kontrolować innych w inny sposób niż Duch Święty.
 8. Potrzeba Ahaba, aby pozwolić duchowi Izebel działać bez zastrzeżeń.
  Osoby pod wpływem Izebel nie działają bez kogoś pod wpływem ducha Ahaba, co umożliwia im funkcjonowanie. Potrzebują osoby niemęskiej, niezdecydowanej by przekonać do siebie innych, którzy rozwalą zgromadzenie Boże.
 9. Duch Izebel zawsze jest w zgodzie z duchem religijnym.
  Zarówno Jezebel w Starym Testamencie, jak i Objawienie w Nowym Testamencie działały pod przykrywką religii. Jego religijne czyny są robione dla wszystkich. Nakładanie rąk, modlitwy itp. Prawdziwe i czyste dary duchowe przyciągają ludzi do Jezusa, a nie do ludzi, którzy korzystają z darów.
 10. Rodziny osób pod wpływem Izebel są często nieczynne.
  Osoby pod wpływem Izebel kontrolują swoich partnerów i sprawiają, że ich dzieci czują się manipulowane i nie ufają prawdziwemu autorytetowi.

 

Po co radzić sobie z tym duchem?

 • Dla dobra królestwa. 
  Duch ten niszczy prawdziwy obraz Boży w rodzinie i przeciwstawia się Jego porządkowi miłości w Kościele. Według Objawienia 2: 26-28. jest wielka nagroda za zwycięstwo w tej wojnie.
 • Na litość boską.
  Kiedy obalamy demoniczną twierdzę Izebel, zabezpieczamy rodowód i spuściznę w ciele Chrystusa. Tak jak uczynił to Eliasz, będziemy mogli przywołać deszcz odrodzenia i tchnąć życie w jałowe miejsca.
 • Ze względu na miłość.
  Ci, którzy działają w sidłach Jezebel, muszą zostać uzdrowieni. Bóg kocha wszystkich ludzi i pragnie, aby każdy mężczyzna i kobieta zostali uwolnieni w wielkim imieniu Jezusa! Ze względu na miłość Bóg zajmuje się odkupieniem tymi, którzy znajdują się pod wpływem Izebel.
 • Na litość boską. 
  Przekleństwo pokoleniowe Jezabeli może zostać złamane, gdy skonfrontujemy się z prawdą Słowa Bożego oraz obecnością i mocą Ducha Świętego. Porządek może zostać przywrócony, a Duch Eliasza może zostać wylany, obracając serca ojców w dzieci.
 • Dla dobra naszej duszy. 
  Objawienie “gwiazdy porannej” przyznawane jest zwycięzcom. Obiecuje więcej objawienia Siebie!
 • Dla naszego zdrowia.
  Tolerowanie Jezebel może wywoływać choroby; dlatego przezwyciężenie jej wpływu przyniesie przywrócenie zdrowia i życia.
 • Ze względu na posłuszeństwo.
  Bóg kocha posłuszeństwo. Posłuszeństwo jest lepsze w oczach Boga niż ofiara. Kościół w Tiatyrze zostawił samą Jezebel. Bóg obficie wynagrodzi kościół w mieście, które nie będzie tolerować swego zła pośród nich.

 

 

Musimy Zerwać Moc tej Twierdzy

Modlitwa z upoważnieniem w Imieniu Jezusa

Ojcze, przychodzę do Ciebie w wielkim imieniu Jezusa. Wyznaję i wyrzekam się za grzech moich działań i postaw manipulacji, dominacji i kontrolowania innych ludzi. Pokutuję za działanie w sposób Jezebel. Wybacz mi. Otrzymuję Twoją miłość i posłusznie podporządkowuję się Tobie.

Opieram się diabłu i stoję przeciwko tej demonicznej twierdzy w potężnym imieniu Jezusa. Mocą Ducha Świętego otrzymuję przez wiarę moją wolność. Dzięki łasce Bożej uczczę autorytet delegacji w moim życiu i nie będę ich wypierał. Dziękuję Ci za nowy początek czystości, pokory i świętości oparty na prawdzie Bożego Słowa. Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli!

 

 

 

Autor tekstu: Dr James W. Goll.

 

 

 

 

 

Updated: 27 lutego 2019 — 10:23

3 komentarze

Add a Comment
 1. Niby wiele już się stąd dowiedziałam o tym “duchu”, ale i tak dziękuję za kolejną porcję wiedzy…

 2. Proszę niech ktoś w końcu odpowie mi na pytanie, dlaczego Bóg jeśli jest Wszechmogący, nie może po prostu obalić swojego największego wroga – diabła, wszystkie demony oraz uratować od cierpienia wszystkie swoje dzieci.

  1. Obali w swoim czasie. Tak sobie założył, przekazal nam w Piśmie Świętym i to zrealizuje. A oczekuje że Dzieci Boże będą Mu posłuszne. Ale wiekszosc ludzi nie chce znac Boga i wybiera swiadomie lub nie diabła. Czlowiek ma wolną wolę i niestety większość wybiera złe drogi. No wiec Bog postanowil przesiać ludzkość i wybrac sobie tylko tych posłusznych. Taki plan. Nie nam dyskutowac dlaczego tak jest.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme