Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Masoni kontrolują wszystkie denominacje. Światowy Alians Ewangeliczny powstał w sali masońskiej. Część II.

Teraz drugie źródło:
Alians Ewangeliczny pod który podlega polski Alians z M Wicharym na czele został założony w Londynie w Freemason’s Hall, największej sali masoneriiWarto zauważyć, że światowy Sojusz Ewangelicki ma teraz status stałego obserwatora w ONZ.
Wielka Loża Anglii w Freemason Hall jest matką wszystkich lóż masońskich, siedziby międzynarodowej masonerii . Wielka Wielka Loża z  Anglii wyreżyserowała  Masońskich Ojców Założycieli w rewolucji amerykańskiej. Pierwotna Wielka Loża Anglii została zbudowana w 1717 r., A obecna loża jest trzecim budynkiem w tym samym miejscu.

Harold Fuller jest wiceprzewodniczącym Międzynarodowej Rady WEF (Światowy Alians Ewangeliczny) Fragmenty artykułu Fullera„Od sojuszu ewangelickiego do światowej wspólnoty ewangelicznej: 150 lat jedności z misją” pokazują bliski związek Aliansu ewangelicznego/ World Evangelical Fellowship z ustaleniami w Lozannie w 1974 r. W sprawie światowej ewangelizacji (LCWE) i AD 2000 i poza ruchem:

 

Jak powiedział John Stott : „Historia Światowej Wspólnoty Ewangelicznej, której korzenie sięgają sojuszu ewangelickiego (który jest ponad sto lat starszy od Światowej Rady Kościołów), zasługuje na to, by być lepiej znanym”.

 

 Billy Graham dodaje: „WEF jest główną siłą w jednoczeniu ewangelików na całym świecie”.

 Ruch ewangelicki, podkreślony przez obchody 150-leciaBrytaniaSojusz ewangelicki w listopadzie 1996 r. przedstawia fascynujące studium misjologii. Jego wzrost był napędzany przez jego główną cechę – ewangelię, głoszenie Ewangelii na całym świecie. Sam WEF jest w pewnym sensie dolną linią misji: kościoły zasadzone w wyniku misji, tworzące społeczność, aby pomagać sobie nawzajem w uczeniu się narodów.

W 1843 r. Odbyło się spotkanie w Szkocji z okazji 200-lecia Zgromadzenia Westminsterskiego wydał apel o bliższą jedność. W tym samym roku prezbiterianin William Patton z Nowego Jorku napisał do brytyjskiego kongregacjonalisty Johna Angella Jamesa, polecając konferencję międzykościelną, aby zarysować prawdy, na temat których zgodziły się kościoły.

Seria dyskusji i spotkań modlitewnych doprowadziła do Konferencji Generalnej, która odbyła się w Londynie w dniach 19 sierpnia – 2 września 1846 r. Osiemset przywódców z pięćdziesięciu dwóch „ciał chrześcijan” w ośmiu krajach postanowiło utworzyć konfederację pod nazwą „Sojusz Ewangelicki . ”Delegaci uzgodnili doktrynalne zestawienie podstawowych poglądów ewangelicznych. Wskazywali, że nie tworzą „nowej organizacji kościelnej”, ale wyrażają duchową jedność, która już istniała „wśród wszystkich, którzy kochając Pana Jezusa Chrystusa, są zobowiązani do wzajemnej miłości” . Protokoły z obrad Konferencji w Sali Masonów’,Londyn, 1846.]…

Dzisiaj WEF (światowy alians ewangeliczny), z siedzibą w Singapurze obejmuje 150 milionów ewangelików w 112 krajowych i regionalnych stypendiach reprezentujących około 600 000 kościołów . Filipiński prawnik / duchowny, Agustin Jun Vencer, jest dyrektorem międzynarodowym, odpowiada przed Międzynarodową Radą wybraną przez organy członkowskie…

(wszystkie denominacje sa więc kontrolowane- admin)

Masoni okazują się być oddani społeczeństwu jako organizacji humanitarnej , człowiek jest jedynym decydującym ośrodkiem . Opowiadają się za tolerancją wszystkich religii, ale są one sekretnym przymierzem, które ma na celu stworzenie świata bez Jezusa Chrystusa, zarówno politycznie , jak i religijnie.

 

Zakres, w jakim zostało to już osiągnięte, można dostrzec w sukcesach tych wysiłków jedności kościołów i religii, a także społeczności międzynarodowej w sferze politycznej . Pomyśl o Zjednoczonej Europie lub Organizacji Narodów Zjednoczonych, a także Światowej Radzie Kościoła; Wszystkie są ze sobą powiązane. ONZ jest znany jako wielki świat Loży masonerii, z siedzibą w Pałacu Szkła w Nowym Jorku.

 Wolnomularze chcą stworzyć lepszą istotę ludzką i lepsze społeczeństwo dzięki ludzkim wysiłkom. W sensie samo-zbawienia, bez Boga, a przede wszystkim bez Jezusa Chrystusa. Wolnomularze chcą, aby chrześcijanie byli bardziej tolerancyjni pod każdym względem, aby mogli się zjednoczyć i wszystko wymieszać. W tym celu grzech jest trywializowany, a dobro miesza się ze złem.

Evangelische Zentralstelle für Weltanschauungen Listopad 2010:  Od czasu wspólnych dyskusji z VGLvD (1973), Kościół Ewangelicki w Niemczech nie miał zastrzeżeń do członkostwa w ewangelicznym chrześcijaństwie. Pozostawia to „swobodnej decyzji jednostki” (por. Pöhlmann, Misconduct, 188).

Evangelische Allianz in Deutschland 8. Okt. 2012 : Evangelical Alliance w Niemczech 8 października 2012: 1500 masonów  z 50 krajów świętowało swój obrzęd w luterańskim kościele św. Michała w Hamburgu.

 

 

 

komentarz protestanckiego teologa i światopoglądu ekspert Michael Kotsch (Bad Meinberg): Główny pastor St. Michaelis, Alexander Röder, został zauważony 19 października w domu Lodge przy Moorweidenstraße. 
Spośród dawnych 80 000 członków w 1930 r. 14 000 zostaje dziś w Niemczech? – około 5 milionów na całym świecie.

 

Niemniej jednak można być członkiem Kościoła Ewangelickiego w Niemczech i loży masońskiej . Na swojej stronie internetowej stwierdza: „ Mówimy, że istnieje wiele sposobów osiągnięcia celu , np. Poprzez dyskusje i rozmowy, poprzez sztukę, dramat, muzykę, malarstwo itp., Być może religię . „ 
Każda religia jest uważana za jedną z wielu dróg do osiągnięcia masońskiego samodoskonalenia. „Jako masoni, należymy tylko do religii ogólnej…”.

 

 

Wszyscy członkowie obrządku szwedzkiego muszą być chrześcijanami . Istnieje ścisły związek z luterańskim kościołem szwedzkim , który jest uznanym narodowym kościołem Szwecji. Kapłani i biskupi Kościoła Szwecji odgrywają szczególną rolę w powszechnym szwedzkim obrządku masonerii , szczególnie w klasie VII i wyższej.

 

Trudno się dziwić, że w parze z masońskim kościołem w Szwecji idzie totalitarny socjalizm…i biskupi lesbijki..Jednak to sa skrajne przypadki a co z tymi mało jaskrawymi? (admin)

3 00 lat po założeniu pierwszej Wielkiej Loży na świecie, Wielkiej Loży w Londynie, założonej w 1717 roku, obecnie Wielkiej Wielkiej Loży Anglii i autorki całej masonerii na świecie, primus interpreci wszystkich biskupów anglikańskich na świecie, Justin Welby , obchodzi tę rocznicę w katedrze Canterbury, anglikańskim prymasie kraju.

Decyzja Welby’ego o otwarciu głównego kościoła anglikańskiego na spektakl masoński była dość kontrowersyjna, ale udało mu się. Rytuał masonerii prowadzony był przez anglikańską stronę dziekana katedry, Roberta Willisa , który wszedł w szaty liturgiczne przed swymi braćmi. W zamian bracia z loży ofiarowali 300 000  za pozwolenie na korzystanie z katedry w Canterbury. Pieniądze na odbudowę celowo wpadają do chaty budowlanej katedry.

 

 

Papież i masoński uścisk dłoni:

 

 

Kościół katolicki oficjalnie zabrania wstępowania do masonerii – ale od papieża Pawła VI (1963-1978) sami papieże wydają się być masonami. Matką murarzy jest  jezuityzm , którym teraz rządzi Watykan , który w 1963 na tronie szatana uznał swego pana. Niemniej jednak Kościoły luterańskie zwracają teraz „kościół matce”

 

 

 Szatan mieszka w Watykanie! – grzmi ojciec Amorth. – Są kardynałowie, którzy nie wierzą w Boga, biskupi, którzy zawarli pakt z diabłem.- Mają rację ci, którzy twierdzą, że dym szatana unosi się w świętych miejscach – powiedział ojciec Amorth, nawiązując do wypowiedzi papieża Pawła VI.

 

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/egzorcysta-papieza-szatan-mieszka-w-watykanie/dx3tyvf

 

 

Ten rzekomy „jeden święty kościół”, który tęsknił za światowym kościołem, jest wytworem heretyckiej wyobraźni. Biblia nie mówi nam, że powinien istnieć światowy kościół. Wręcz przeciwnie. Biblia wielokrotnie ostrzega, że ​​„chrześcijaństwo” stanie się coraz bardziej odstępcze, gdy będzie zbliżał się czas powrotu Chrystusa, a prawdziwym kościołom biblijnym nakazuje się oddzielenie od tej niegodziwości. Bóg nie spełnia Wielkiego Nakazu przez kościół, pojedynczy, ale przez Kościół, liczbę mnogą.

 

 

Gdybyście zobaczyli znajomych znanych liderów na facebooku, to przekonalibyście się, że oni wszyscy się znają i jest to ekumeniczna masońska rodzina.

 

 

Teraz ciekawostka. W USA jest oficjalny kościół masoński baptystów:

 

 

“Cenimy wszystkie osoby. Kobiety zawsze były przywódcami centralnymi. W naszym kościele znajdziesz osoby ze wszystkich środowisk, które choć różnorodne w swoich doświadczeniach wiary, spotkały się tutaj z Bogiem i znalazły w Freemason Street miejsce, w którym można nazwać domem.”
http://www.freemasonstreet.org/

 

 

Inicjacja masońska panów baptystów w fartuszkach:

 

Jak widać masoneria nie ma koloru skóry i religii. Satanistami są zarówno Illuminati, Jezuici, syjoniści jak i różnego rodzaju masoni i ekumeniści.
To nie oznacza, że każdy pastor i każdy starszy jest masonem, ale to oznacza, że każda religia i jej liderzy są masonami. Cały polski alians ewangeliczny jest ekumeniczny i współpracuje z Rzymem.
Czy myśleliście, że wychodząc z kościoła Rzymu traficie do niekontrolowanej organizacji? Ja tez tak wierzyłem. Na pewno w tych zborach jest wielu Bożych ludzi. Oddanych, gorliwych i dobrego serca. Ale patrzą oni biernie na to, co się dzieje w ich denominacji, jak góra wchodzi w mariaż z Rzymem. Nie przeszkadza im to. Nikt się nie buntuje, ale w czasie wylania gniewu Bożego wypiorą oni swoje szaty z letniości.

 

 

Updated: 14 marca 2019 — 11:48

7 komentarzy

Add a Comment
 1. http://www.rycerzekolumba.com/polska/index.php/692-20130405.html
  Jak widzę takich gości to od razu mam skojarzenia z masonerią.
  U protestantów też są różni rycerze… różnych zakonów
  np. 3 fotka od końca:
  https://www.luteranie.pl/nowosci/joannici_dzielo_pomocy,2436.html#!prettyPhoto

 2. Słyszałeś już, Piotrze, o tym całym zamieszaniu związanym z planami na nowo ”odtworzonego” Sanhedrynu nad powrotem do prawa noahickiego? https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/3001-the-jerusalem-sanhedrin-prepares-to-enforce-the-noahide-laws-2
  ”70 narodów zaproszonych do uznania Sanhedrynu w Jerozolimie
  „W poniedziałek wieczorem około tysiąca osób zebrało się u stóp Wzgórza Świątynnego na Koncert Kreacji Świata. Jednak to nie tylko wspaniała muzyka, której towarzyszył spektakularny pokaz świetlny: wydarzenie faktycznie obejmowało kilka proroczych zdarzeń,
  które miały miejsce jednocześnie. W nie tak odległej przyszłości wydarzenie może zostać zidentyfikowane jako moment powstania nowej, biblijnie poprawnej Organizacji Narodów Zjednoczonych, co może prowadzić do nowej ery globalnej współpracy…
  Przez kilka miesięcy poprzedzających wydarzenie Sanhedryn próbował skontaktować się z rządami innych krajów, zapraszając je do zajęcia roli reprezentantów 70 narodów, które zaludniły świat, wymienionych w Biblii jako wnuków Noego. Honduras, Gwatemala i Meksyk odpowiedziały na wezwanie, wysyłając wysokiej rangi delegacje do udziału.(…) ”
  I tak dalej. Artykuł dość świeży, bo z początku lutego. Przetłumaczyłam sobie bardzo ciekawy artykuł, który dokładnie omawia, dlaczego dzisiaj prawo noahickie (które oczywiście byłoby przeznaczone dla wszystkich tzw. ”gojów” ;)) egzekwowane przez nieodpowiednie ”ręce” są dla biblijnie wierzących tak niebezpieczne:
  https://drive.google.com/file/d/1Fp1h4FnoJUTuMKIf0SX5YUFKiboaIRe_/view?usp=drivesdk
  Kilka najciekawszych cytatów:
  „Poganie nie mogą być nauczani o Torze. Ponieważ Żydzi mieli swoją odrębną jurysdykcję, nierozsądne byłoby ujawnianie ich praw poganom, ponieważ taka wiedza mogłaby działać przeciwko Żydom w sądach przeciwników. Stąd Talmud zakazał nauczania poganom Tory, „dziedzictwa zgromadzenia Jakuba”
  „Ten obowiązek, aby nauczać wszystkie narody ziemi o Prawach Noego, spoczywa na każdym człowieku w każdej epoce” (Miszna Tora, Prawo Królów 8:10).
  ”Jak widzimy, te prawa nie mówią nic o szabacie. Czytając poniższe słowa, łzy poleciały mi z oczu. Pamiętajcie, ukochani przyjaciele, tymi, z którymi Smok będzie prowadził wojnę, będą ci, którzy podążają za Objawieniem 14:12. (…) Resh Laish (zm. 278) powiedział: „Poganin przestrzegający Szabatu zasługuje na śmierć” (Sanh. 58b).”
  To może być to brakujące ogniwo z twoich przemyśleń o Szabacie i potencjalnych konsekwencjach obchodzenia go już w niedalekiej przyszłości… o wprowadzeniu jakiegoś prawa, które by tego zabraniało i karało nieposłuszeństwo nawet śmiercią. Najwyraźniej niektórzy twierdzą, że nie jesteśmy ”godni” Prawa Bożego, ale do czego to jest przykrywką, już dobrze wiemy… Ciekawe czasy się zbliżają, wszystko na naszych oczach.

  1. ciężko to na razie ocenić, ale dziękuję za wiadomość.
   Po tekstach z ostatnich dni jakie umieściłem wiem, że pastorzy masoni znają doskonale Prawo Boże i nie nauczają go w pełni bo goje nie mogą znać Prawa Bożego, to przywilej dla klasy wyższej.
   Jeju wielka Chwała Bogu, za to, że nie musimy byc gojami w kościołach talmudystyów. Reszta w ucisku będzie musiała sie zdeklarować.

 3. Masoneria to pomocnicy szatana na ziemi

  1. Franz, pomocnicy jedni z wielu…

   różnica między religią a masonerią jest subtelna,
   ci pierwsi udają “ostatnich” [jawno-skrycie],
   zaś ci drudzy udają “pierwszych” [skryto-jawnie],

   przytoczę więc mój wierszyk z komentarza na stronie
   http://detektywprawdy.pl/2019/03/13/masoneria-wsrod-pastorow-wywiad-plany-system-czesc-i/#comment-area
   _______________

   “kucharze” dusz i rzeczywistości
   w fartuszkach, żeby szie nie poplamić
   mają szie nijak do sutanny podłości
   bo fartuszek od stóp do głów by zwodzić
   _______________

  2. Otóż to… Zgadzam się, mimo że są to jedni z wielu “pomocników”…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme