Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dlaczego pochwycenie będzie po ucisku?

Ostatnio wiele się zastanawiam nad czasami ostatecznymi i może nie tyle jestem za taką opcją, ale biorę pod uwagę jako badacz, detektyw, a nie przyspawany do doktryny denominacji religiant.

 

Nie będę się rozpisywał na temat samego pochwycenia i odpowiednich wersetów , a przedstawię jedynie argumenty za pochwyceniem po ucisku, czy raczej gniewie Bożym, który uważam niebawem nastąpi.

 

My Chrystusowcy musimy przede wszystkim czytać biblię i mieć PRAGNIENIE poznania Boga. To powinno być punktem wyjścia w odpowiedzi na kilka historycznych biblijnie pytań:

 

Kiedy Izraelici byli w Egipcie, gdy spadły plagi  – nie zapominajmy, że siedem ostatnich plag w Objawieniu to ucisk – to czy kiedy plagi spadły na starożytny Egipt, Izraelici zostali wywiezieni z Egiptu przed czy po plagach? Czy byli w Egipcie podczas plag?

 

Czy Bóg uratował Noego przed potopem? Lub przez potop?

 

Czy Bóg uratował Hioba przed jego kłopotami, czy przez nie?

 

Czy Bóg uratował Daniela z jaskini lwa, czy przez nią?

 

Czy Bóg uratował przyjaciół Daniela zanim zostali skierowani do pieca czy przez ten piec?

 

Odpowiedź jest prosta: w tych wszystkich przypadkach wszyscy Boży ludzie przechodzili próby i zostali z nich uratowani.

Przypomnijmy sobie Psalm 91.

 

(1) Kto mieszka pod osłoną Najwyższego, Kto przebywa w cieniu Wszechmocnego, (2) Ten mówi do Pana: Ucieczko moja i twierdzo moja, Boże mój, któremu ufam(3) Bo On wybawi cię z sidła ptasznika I od zgubnej zarazy. (4) Piórami swymi okryje cię. I pod skrzydłami jego znajdziesz schronienie. Wierność jego jest tarczą i puklerzem. (5) Nie ulękniesz się strachu nocnegoAni strzały lecącej za dnia, (6) Ani zarazy, która grasuje w ciemności, Ani moru, który poraża w południe. (7) Chociaż padnie u boku twego tysiąc,A dziesięć tysięcy po prawicy twojej, Ciebie to jednak nie dotknie. (8) Owszem, na własne oczy ujrzysz I będziesz oglądał odpłatę na bezbożnych. (9) Dlatego, że Pan jest ucieczką twoją, Najwyższego zaś uczyniłeś ostoją swoją, (10) Nie dosięgnie cię nic złegoI plaga nie zbliży się do namiotu twego, (11) Albowiem aniołom swoim polecił,Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich. (12) Na rękach nosić cię będą, Byś nie uraził o kamień nogi swojej. (13) Będziesz stąpał po lwie i po żmii, Lwiątko i potwora rozdepczesz. (14) Ponieważ mnie umiłował, wyratuję go, Wywyższę go, bo zna imię moje. (15) Wzywać mnie będzie, a Ja go wysłucham, Będę z nim w niedoli, Wyrwę go i czcią obdarzę, (16) Długim życiem nasycę go I ukażę mu zbawienie moje.

 

Według mojej oceny jest to kluczowy wers. Pokazuje on mnóstwo doświadczeń na sprawiedliwym lub wokół niego, ale jego to nie spotka.

 

Owszem, na własne oczy ujrzysz I będziesz oglądał odpłatę na bezbożnych.

 

 

Na własne oczy ujrzymy odpłatę na bezbożnych jak Izraelici na Egipcjanach. To będzie pokaz niesamowitych sił Boga.

W tymże psalmie jest także mowa o aniołach. W Egipcie krążył anioł śmierci, ale żadnemu Izraelicie, który posłuchał Boga i pomalował odrzwia nic się nie stało.

Tak samo i my, jeśli będziemy mieć wiarę i będziemy  POSŁUSZNI  Bogu, przestrzegać Jego Prawo i kochać bliźniego nic się nam nie stanie.

 

 

Bóg posłuży się swym ludem do zamanifestowania przed siłami szatana. Tylko Ci, którzy będą mieli wysmarowane odrzwia krwią Baranka przeżyją.

 

Złodziej w nocy.

 

“A dzień Pana przyjdzie jak złodziej w nocy; w którym to niebiosa z trzaskiem przeminą, a podstawy tego świata, które teraz są zapalane, zostaną stopione, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.” 2 P 3

 

 

Który dzień Pański nadejdzie jak złodziej w nocy?

” niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się”

Kiedy Jezus przychodzi jako złodziej, żywioły topnieją z gorącym żarem.

 

 

Podobnie jest w Mateuszu.

 

(42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan przyjdzie! (43) A to miejcie na uwadze, że gdyby pan domu wiedział, o jakiej porze złodziej przyjdzie, to czuwałby i nie pozwoliłby mu włamać się do swego domu. (44) Dlatego i wy bądźcie gotowi, aby Syn Człowieczy nie nadszedł w godzinie, w której się Go nie spodziewacie. (45) Jestże taki sługa wierny i roztropny, którego pan postawił nad swoją służbą, aby wydzielał jej żywność w określonym czasie? (46) Szczęśliwy ten sługa, którego pan, nadszedłszy, zastanie przy tym zajęciu!

 

 

Żaden złodziej nigdy nie ostrzega kiedy przyjdzie. Chyba że jakiś nieroztropny złodziej :-).

Kto więc będzie wiedział o owym dniu? Chrystusowcy.

Dla kogo ten dzień będzie niespodzianką? Dla osób  nie podążających za Jezusem.

 

Przejdźmy do Tesaloniczan.

 

Kiedy więc mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, nagle spadnie na nich zagłada, jak bóle na rodzącą, i nie ujdą. (4) Lecz wy, bracia, nie przebywacie w ciemnościach, aby ten dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. (5) Wy wszyscy bowiem jesteście synami dnia i światłości. Nie należymy więc ani do nocy, ani do ciemności. (6) Przeto nie śpijmy jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi. (7) bo ci, którzy śpią, śpią nocą, ci zaś, którzy się upijają, są w nocy pijani….Bóg nie chce naszej zagłady, lecz zbawienia w Panu naszym Jezusie Chrystusie, 

 

 

Co stanie się z niegodziwymi, gdy Jezus przyjdzie jak złodziej?

Totalne zniszczenie.

nagle spadnie na nich zagłada, jak bóle na rodzącą

 

Kiedy przyjdzie Jezus będzie to przyjście nie ciche jak w katolickiej pioseneczce co roku śpiewanej lulajże Jezuniu, ale przyjdzie z hukiem!

 

 

Albowiem sam Pan zstąpi z nieba z krzykiem głosem archanioła i atutem Boga: a umarli w Chrystusie powstaną pierwsi

 

Jezus przyjdzie więc z hukiem.

 

 

To będzie potężne wydarzenie, które przestraszy wszystkich bezbożnych i letnich chrześcijan.

 

 

W Nowym testamencie jest mowa o czuwaniu i pijaństwie, bądźcie trzeźwi. Nie znaczy to w tym przypadku, że mamy stronic od alkoholu. To znaczy aby nasze serce nie było pijane troską o sprawy doczesne, sprawy tego świata, kariera, auto, dom a Bóg to dodatek.

 

Podobno teoria pochwycenia przed tzw uciskiem jest autorstwa jezuitów i Darbyego. Książka Tima Lahaye , chrześcijańskiego syjonisty dodatkowo wzmacnia ten pogląd.

Biorę wszystko pod uwagę, zwłaszcza, że prawda o pseudo protestantyzmie jest odkrywana tak samo jak o kościele Rzymu.

My przecież wychowaliśmy się na nauczaniach pastorów a najważniejsza jest biblia.

 

Powyższe podejście jest chyba bliskie adwentystom, a my mamy wszystko badać.

 

 

Kiedy Bóg zapieczętuje swój lud będzie za późno, a teoria pochwycenia przed uciskiem własnie daje szanse nawrócenia podczas ucisku. Jeśli się pomylimy tracimy życie wieczne.

 

(17) Następnie my, pozostawieni wśród żyjących, razem z nimi zostaniemy uniesieni w przestworza, na obłoki naprzeciwko Pana, i tak już na zawsze z Panem pozostaniemy. (18) Tą więc nauką pocieszajcie się wzajemnie.

 

Pierwszy raz uznałem, że pozostawieni wśród żyjących może mieć znaczenie pozostawionych po zagładzie i połączyłem to z tym: gdzie jest padlina tam i zbiorą się sepy….

 

Uznałem to co powyżej za warte się podzielenia z Wami.

 

 

 

_____________
Dla osób pragnących mnie wesprzeć podaję nr konta:

 

Piotr

 

w tytule: “bezinteresowna darowizna”

PKO

 

nr konta: 03102026290000910204005278

 

Jeszcze raz dziękuje w imię Jezusa.

 

 

 

 

Zaktualizowane: 20 sierpnia 2019 - 18:17

11 komentarze

Dodaj komentarz
 1. A jak sześć plag już było? Czy apokalipsa na ziemi nie rozpoczęła się gdy Pan Jezus wstąpił na swój tron?
  Trzeba przyznać że ostatnie 2000 tys lat było burzliwe i morze krwi przelano na ziemi.
  Może to właśnie się kończy.
  Sam już nie wiem co o tym myśleć.

 2. Oo 🙂 Około chyba miesiąc temu też poczułam potrzebę uważniejszego przestudiowania tematu pochwycenia, bo szczerze mówiąc, do tej pory nie podchodziłam uczciwie do tego tematu ani przed Bogiem, ani samą sobą. Opierałam się głównie na tym co gdzieś usłyszałam, cudzych opracowaniach, poprzestając na opcji która wydawała się wygodniejszym wyjściem – w sensie pochwycenia przed uciskiem… Ale jakby tak pomyśleć, gdyby ktoś spytał mnie, dlaczego uważam tą teorię za prawdziwą, nawet nie umiałabym tego za bardzo uzasadnić na podstawie Pisma ? A co gorsza, gdyby dopiero w ostatnim momencie okazała się nieprawdziwa, to mogłoby mnie spotkać duużo większe rozczarowanie…

  Właściwie nie było trzeba wiele, żeby zauważyć, że już sama chronologia w księdze Objawienia w żaden sposób tej teorii nie ”podpiera”, a do tego dochodzi jeszcze wiele innych wersetów z innych ksiąg, które wszystkie układają się w logiczny ciąg bez możliwości pochwycenia przed uciskiem… I tak właśnie od dłuższego czasu zastanawiałam się, czy się tym wszystkim tutaj nie podzielić i nie spytać co o tym sądzisz.

  Teraz już praktycznie jestem pewna, że jest bardzo dużo nieporozumień jeśli chodzi o ten temat, a niestety spotkałam się z wieloma ludźmi, którzy ogromną nadzieję pokładają właśnie w pochwyceniu przed uciskiem i praktycznie każdego dnia go wyczekują. Nie mówiąc już o niektórych ”internetowych pastorach” ze sporą oglądalnością, którzy bawią się w wyznaczanie dat. Poza tym gdy ostatnio napisałeś Piotrze o prosyjonistycznych pastorach promujących dyspensacjonalizm, to dzisiaj coś mi ”kliknęło”, że to są właśnie głównie takie środowiska. Piszę o tym, bo kiedyś obiło mi się o uszy, że pierwszym propagatorem tej idei na szeroką skalę był John Nelson Darby z kimś jeszcze, i jest to jedna z, powiedzmy, ważnych ”doktryn” dyspensacjonalizmu…

  1. Aj, ale właściwie o Darbym już napisałeś, tego jednego nie zauważyłam 🙂
   I jeszcze jedno, myślę że jest możliwość, że pewna część ludu Bożego otrzyma ochronę na czas Wielkiego Ucisku, tylko nie będzie tak, że w ogóle zostaniemy zabrani z ziemi.
   ”I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.” Obj 12
   Taka refleksja, chociaż nie wiem, jak np. Ty rozumiesz ten fragment. Bardzo byłoby to podobne do wyprowadzenia z Egiptu…

   1. Ja też rozumuję, że część ludzi będzie chroniona. List do 7 kościołów z Apokalipsy:
    Do jednego:
    “Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości
    i Ja cię zachowam od próby,
    która ma nadejść na cały obszar zamieszkany,
    by wypróbować mieszkańców ziemi.”
    A do reszty kościołów są zastrzeżenia.
    Osobiście nastawiam się na danie świadectwa życiem. Jak mnie pochwycą = super, jak nie pochwycą, czekam na ostatnią Bestię i nie oddam czci. Żadnym obrazom 🙂
    Niech żyje Jezus Chrystus! W nas, na wieki, wieków amen 🙂

  2. Rzadko zaglądam na bloga ale jak już trafiłem nie to muszę napisać, że biblia jasno pokazuje, że pochwycenie będzie miało miejsce przed wielkim uciskiem. Weźmy chociażby Henocha niewiele jest o nim napisane ale wiemy, że chodził z Bogiem i zabrał go Bóg, wcześniej jednak otrzymał świadectwo, że podobał się Bogu. Innym przykładem jest Eliasz którego z ziemi zabrał rydwan ognisty. Wspaniałym przykładem jest 10 panien z 25 Mateusza. Mądre miały olej w swoich lampach i odeszły na spotkanie oblubieńca a w tym czasie głupie poszły kupić olej.
   Biblii nie da się zinterpretować. Potrzebne jest objawienie które może dać jedynie Bóg.
   Pozdrawiam.

 3. Dartv ostatnio oglądałem, tez wspominał o tym, że teoria porwania przed uciskiem oraz filmy typu pozostawieni to manipulacja mająca doprowadzić do upadku na duchu chrześcijan, gdy to wszystko sie zacznie. Kazdy w nią wierzacy zalamie się, że został na ziemi. A wiadomo, że rozzaleni ludzie zaczynają często wyladowywac się. Jest napisane przeciez, że w tym czasie będą zlorzeczyc Bogu. Może o to diablu chodzi, aby w ten sposób wprowadzic w błąd o ile to możliwe także wybranych?

 4. Też tak uważam. Dopiero gdy zło przeleje czarę goryczy, i każdy człowiek zobaczy do czego prowadzi bunt wobec Boga. Gdy świat stanie na krawędzi zniszczenia, a szatan do końca objawi swój charakter. Gdy będzie pewne, że koszmar deprawacji nie może być już wyraźniejszy. Wtedy nadejdzie koniec. Gdy cały wszechświat zrozumie, zobaczy wyraźnie i ostro jakie konsekwencje rodzi egoizm i pycha. Wtedy Mesjasz powróci, plan się dopełni, a upadek będzie lekcją po wsze czasy. Grzech już się nie pojawi więcej, bo każdy w wieczności będzie pamiętał o jego owocach.

 5. Chciałabym zaproponować zapoznanie się lub przypomnienie sobie materiału zamieszczonego na stronie koscioldrogi pt. Pochwycenie kościoła oraz Powstrzymujacy. Inne też są bardzo ciekawe, ale potrzeba więcej czasu na zbadanie tematów. Pozdrawiam serdecznie

 6. Malachiasz 3:23 Oto ja poślę wam proroka Eliasza zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana. Kim jest prorok? Osobą której Bóg objawia swoje słowo swoje plany i zamysły. Do kogo on ma być posłany? Czy on już był na ziemi? Przecież Boże słowo musi się wypełnić. Pomyślcie o tym…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish