Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kościoły charyzmatyczne przyjmują pogański New Age (neoTalmud) jako okultystyczną praktykę enneagramu.

 

Enneagram to system osobowości, który zakłada, że ​​istnieje dziewięć podstawowych typów osobowości. Enneagram stał się bardzo popularny w niektórych kręgach chrześcijańskich w ciągu ostatnich kilku lat, ale pochodzenie systemu jest nieco kwestionowane. Niektórzy przypisują to  mistykom z IV wieku uznawanych za chrześcijan, ale chrześcijanie nie mają nic wspólnego z tymi naukami tak jak nie mają nic wspólnego z gnozą. Podczas gdy inni przypisują to pogańskim, wschodnim lub psychoanalitycznym źródłom.

Enneagram – system dziewięciu typów osobowości oparty na wykresie dziewięcioramiennej gwiazdy (z greckiego “ennea” – dziewięć, “gram” – znak), wprowadzony do cywilizacji zachodniej przez chilijskiego badacza Oscara Ichazo w 1970 roku. Według niego wywodzi się on z bliskowschodniej tradycji sufizmu.

Istnieją dwa główne nurty postrzegania tej typologii. Jeden z nich traktuje ją bardziej mistycznie (np. odniesienia do kabalistycznego Drzewa Życia).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Enneagram

 

 

W internetowym filmie swojego kazania pastor Brown mówi, to że  Enneagram ma pogańskie czy wschodnie korzenie, nie zmienia jego odczuć związanych z włączeniem go do kazań. „Nie musisz wierzyć, aby mieć informacje” – mówi Brown.

 

Matt Brown, założyciel i główny pastor charyzmatycznego Kościoła Sandals w Riverside w Kalifornii, ostatnio bronił, dlaczego używa Enneagramu jako narzędzia w swoich kazaniach.

 

Z każdym mijającym miesiącem wszyscy pasterze w dżinsach, którzy teraz prowadzą charyzmatyczne i powstające kościoły w całej Ameryce, coraz bardziej zanurzają się w apostazję i pogaństwo, ciągnąc ze sobą swoje zbory. Nie wolno tego lekceważyć. Kto wie co się dzieje w polskich zborach….

Ci pasterze-ludzie prowadzą kościoły, które stanowią największą część wyznania chrześcijaństwa, z pewnością  w Ameryce, a może także na całym świecie. W USA można spotkać się z Mattem Brownem, pastorem charyzmatycznego kościoła Sandals w Kalifornii, a on chce, abyś wysłuchał jego dziewięciotygodniowego kazania o tym, jak enneagram, narzędzie starożytnych pogańskich mistyków, może „radykalnie zmienić” twoje życie duchowe.

  • „A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, Uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku,
    ; ” 1 Tymoteusza 4: 1,2 (KJV)
  • „Aby was nikt w żaden sposób nie zwiódł; gdyż dzień ten nie nastanie, jeśli najpierw nie przyjdzie odstępstwo i nie zostanie objawiony człowiek grzechu, syn zatracenia,” 1 Tesaloniczan 2: 3 (KJV)

 

Zwiedzenie  ma miejsce tu i teraz, dokładnie tak samo, jak przepowiedział nam nasz apostoł Paweł 2000 lat temu. Jesteśmy u czasu końca łaski, czyli nawrócenia.

Jeśli twój kościół uczy Enneagramu, wyjdź z niego i znajdź prawdziwy kościół, który opiera się na autorytecie Biblii. Możesz też  słuchać muzyki rockowej fascynować się upadaniem w duchu ale to jest kościół Laodycei, ale wtedy Jezus “wypluje Cię ze swoich ust.

 

„Napełniony Duchem” Pastor broni, dlaczego głosi o Enneagramie.

 

Z MAGAZYNU CHARISMA: W ubiegłym roku Brown głosił że  Enneagram ma pogańskie czy wschodnie korzenie, ale nie zmienia jego odczuć związanych z włączeniem go do kazań.

„NIE MUSISZ WIERZYĆ, ABY MIEĆ INFORMACJE” – MÓWI BROWN. „MUSISZ TYLKO BYĆ WIERZĄCYM, ABY ZOSTAĆ ZBAWIONYM. BIBLIA WYJAŚNIA, W JAKI SPOSÓB BÓG MOŻE WYKORZYSTYWAĆ NIECHRZEŚCIJAN I ICH MĄDROŚĆ, ABY POMÓC NAM STAĆ SIĘ PRAWDZIWYMI WOBEC SIEBIE. KIEDY MÓWIĘ LUDZIOM, ŻE STUDIUJEMY ENNEAGRAM, ONI mówią  „O RANY, TO POGAŃSKIE. TO WSCHODNIE. TAK, CZY WIESZ, CO JEST PEŁNE W BIBLII? POGAŃSCY I WSCHODNI NIEWIERZĄCY, KTÓRYCH BÓG WIELOKROTNIE UŻYWA, ABY WSKAZAĆ SWOJĄ PRAWDĘ.  ”

Brown wskazuje, że w Tytusie 1:12 Paweł cytuje pogańskiego filozofa i fałszywego proroka, aby wypowiedzieć się na temat narodu kreteńskiego. Mówi ten program, że Bóg użyje właściwego punktu, niezależnie od źródła. W ten sam sposób mówi, że Enneagram jest użytecznym narzędziem, niezależnie od jego pochodzenia. W ten sposób można mówić o jodze, astrologii i tarocie…

 

„Ludzie mówią:„ Cóż, nie możesz używać Enneagramu – to wschodni system pogański ”- mówi Brown. „Gdyby Bóg mógł użyć magów ze Wschodu, aby wskazać Jezusa, mógłby użyć Enneagramu, aby wskazał ciebie”.

Brown mówi, że chociaż niektórzy ludzie będą go niewłaściwie wykorzystywać, lubi Enneagram, ponieważ ostatecznie pomógł uratować jego małżeństwo i służbę od krawędzi upadku. Mówi, że Bóg użył Enneagramu, aby pomóc mu zobaczyć siebie, innych i Boga w nowy sposób, i po prostu chce zrobić to samo dla swojego kościoła.

 

Tutaj także można zasłonić się trzema mędrcami i uprawiać astrologię, ale Pismo reguluje Pismo. Astrologia jest zakazana.

 

„Modlę się za ciebie, aby Bóg wykorzystał to, aby pobłogosławić twoje życie, ponieważ aby zmienić swoje życie, aby stać się tym, co właściwe, musisz zobaczyć, co jest nie tak”, mówi Brown. „A Enneagram daje soczewki, aby zobaczyć, co robisz, co jest nie tak”.

 

 

Oni nie są nieczytelni.

W znacznej części zborów charyzmatycznych dominują trójkąty, czy piramidy… Pisałem o tym.

 

 

Zbory charyzmatyczne są wielce niebezpieczne duchowo.

Ci luzaccy i wyszkoleni liderzy kradną dusze dla wyznawców kabały.

Ale charyzmania wywodzi się z kościoła Rzymu jak ruch Odnowy, z którego wywodzi się wielu pastorów.

 

Enneagram, wywodzący się z greckiego słowa „ennea”, co oznacza dziewięć, i „gramma”, co oznacza rysowanie linii, jest okręgiem wokół wewnętrznego trójkąta i sześciokąta. W dziewięciu punktach, w których kąty dotykają koła, znajduje się dziewięć typów osobowości: perfekcjonista, opiekun, wykonawca, artysta, obserwator, gracz zespołowy, optymista, konkurent i rozjemca. „Krąg symbolizuje stworzenie i jedność życia” – pisze ksiądz Mitch Pacwa, SJ, w swojej książce „Katolicy i New Age” (Sługa, 1992) „ Trójkąt reprezentuje Trójcę, krucjatę w Bogu, która jest„ wewnątrz stworzenia. ”„  Ale chrześcijańska symbolika jest tylko okleiną.  Według badań ojca Pacwy,”

 

 

 

Enneagram jest tak naprawdę częścią gnozy, która zakłada, że jesteśmy zbawieni przez wiedzę a nie wiarę,.

Stąd wielu nie rozumie Pawła nauk, ponieważ myślą, że znając spiski mają wiarę. Ale ktoś odgórnie rozpoczął ruch usuwania nauk Pawła, które ostrzegają przed naukami zwodniczymi.

 

“Celem życia jest przebudzenie odrętwiałej pneumy i uwolnienie jej z więzów Losu i świata, aby wrócić do Boga. Potrzebne są do tego: wiedza, objawienie, iluminacja co do natury „ja”, Boga i świata”.

 

Warto dodać, że zwolennikami gnozy są wolnomularze. To własnie wielu nauczających wśród pasterzy to masoni uznający że mogą poznać Boga przez wiedzę.

Ci wszyscy kapłani na prawdę wierzą w boga. Celowo z małej. Boga jako demiurga, architekta itp.

 

Kościół katolicki, talmudyzm, charyzmatycy, to jedna i ta sama energia. Tak jak wielu katolików szczerze wierzy w Boga i jest zwiedziona tak z przeciętnym charyzmatykiem.

 

Zaktualizowane: 2 października 2019 - 13:00

8 komentarze

Dodaj komentarz
  1. “W znacznej części zborów charyzmatycznych dominują trójkąty, czy piramidy… Pisałem o tym.”
    Moglby ktos dac link? Chrzescijanski zespół exodus 15 bogato uzywa symboliki trójkąta.

    1. To naprawdę nie jest przypadek…szkoda zespołu, bo mają całkiem nie najgorsze piosenki…

  2. No artykuł mówi o pewnym odchyle ale co do tego mają dżinsy kogoś kto głosi ?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish