Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

W 1605r JEZUICI zatrudnili katolika GUY FAWKESA, aby zamordował Króla Jakuba, aby jego biblia nigdy nie ujrzała światła dziennego.

 

To, co stało się znane jako spisek prochowy, zorganizował Robert Catesby, angielski katolik, którego ojciec był prześladowany przez królową Elżbietę I (1533–1603) za odmowę dostosowania się do Kościoła anglikańskiego. Guy Fawkes przeszedł na katolicyzm, a jego zapał religijny doprowadził go do walki w armii katolickiej Hiszpanii w protestanckich Niderlandach. Około północy w nocy z 4 na 5 listopada Sir Thomas Knyvet, sędzia pokoju, zastał Guya Fawkesa czającego się w piwnicy pod budynkiem Parlamentu i zarządził przeszukanie pomieszczeń. Znaleziono trzydzieści sześć beczek prochu i Fawkes został aresztowany. Po torturach Fawkes ujawnił, że był uczestnikiem angielskiego katolickiego spisku mającego na celu unicestwienie protestanckiego rządu Anglii i zastąpienie go katolickim przywództwem.

 

 

Wszystko się działo 5 listopada 1609 roku celem ustanowienia katolickich rządów w Anglii.

 

Biblia Króla Jakuba jest miejscem, w którym Bóg postanowił zachować Swoje słowo, a Guy Fawkes i jezuici  żydowskiego pochodzenia nigdy nie mieli szansy powstrzymać go przed wydrukowaniem. Na marginesie, wszystkie maski, które widzicie w grupach takich jak ANTIFA i inne domowe grupy terrorystyczne , są w stylu katolickiego niedoszłego zabójcy Guya Fawkesa. Fotka powyżej jest z National Geographic.

Dlaczego liberalni lewicowcy  zdecydowali się  nosić te maski? Czy może mieć to coś wspólnego z Jedną Światową Religią, nad którą Rzym pracuje obecnie tak gorączkowo, aby stworzyć?

 

fot. wikipedia

 

 

Historia tzw Spisku Prochowego.

 

Spisek prochowy (ang. Gunpowder Plot) – nieudany zamach zorganizowany w Londynie 5 listopada 1605 przez grupę angielskich spiskowców, mający na celu zabójstwo króla Anglii i Szkocji Jakuba I.

W nocy z 4 na 5 listopada jeden ze spiskowców Guy Fawkes został znaleziony z 36 beczkami prochu w podziemiach Parlamentu. Późniejsze śledztwo ujawniło spisek małej grupy angielskich katolików, który trwał 2 lata. Plan zakładał detonację ładunku pod Izbą Lordów w momencie otwarcia Parlamentu i uśmiercenie tym samym, obok króla, zgromadzonych w niej przedstawicieli szlachty, biskupów oraz członków Izby Gmin. Autorem planu nie był w istocie Fawkes – kluczowymi postaciami w spisku byli Thomas Percy i Robert Catesby. Po 2 miesiącach procesu zamachowcy – w liczbie ośmiu – zostali skazani na śmierć przez powieszenie i poćwiartowanie. Egzekucja czterech z nich odbyła się 30 stycznia 1606, pozostałych – dnia następnego. Fawkes w dniu egzekucji skoczył z szafotu i złamał kark, by uniknąć okrutnej śmierci.

Incydent odbił się szerokim echem w całej ówczesnej Europie. Wykorzystywany był również do kreowania nastrojów antykatolickich w samej Anglii, stał się motywem wielu utworów satyrycznych.

Noc znana jest pod nazwą Guy Fawkes Night lub Bonfire Night. Co roku, w rocznicę zamachu, odbywają się w Londynie obchody upamiętniające to wydarzenie. W listopadzie 2005 odbyły się huczne uroczystości z okazji 400-lecia pamiętnej nocy.

Do tej historii nawiązuje też komiks Alana Moore’a V jak vendetta i film na jego podstawie.

W 1847 pisarz francuski Juliusz Verne napisał[1] sztukę teatralną w pięciu aktach wierszem La Conspiration des poudres o tych wydarzeniach[2]. Sztuka została wydana drukiem w XX wieku, ale jeszcze nie została wystawiona

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spisek_prochowy

 

 

To dzięki Królowi Jakubowi I , który sponsorował tłumaczenie biblii Anglicy mieli przez jakiś czas nieskażoną biblię.

 

 

Anglicy do tej pory upamiętniają ten dzień zdemaskowania katolickiego  spisku.

 Gdy zapada zmrok, mieszkańcy miast i mieszkańcy miast w całej Wielkiej Brytanii rozpalają ogniska, odpalają fajerwerki i palą wizerunki Fawkesa….

easysend.pl/blog/nietypowe-brytyjskie-swieta/

 

Jego (Guya) kuzyn Richard Cowling był jezuitą.

 

Anglia stała się protestancka i bogata, a teraz Polacy katolicy do niej emigrują nawet nie zastanawiając się skąd wzięła się zamożność Anglików. Banki nie istniały od zawsze….

 

Polscy królowie poszli na kompromis i utraciliśmy w ten sposób suwerenność a zyskaliśmy zależność od Watykanu……

 

Ale obecnie już nie ma niezależnych państw dlatego świat jest gotowy na przyjęcie jednej światowej religii

 

 

Updated: 6 listopada 2019 — 13:26

2 komentarze

Add a Comment
 1. Przyznam że nigdy nie znałam w szczegółach celu tego nieudanego zamachu, a tylko jakieś bardzo ogólnikowe informacje o samym fakcie tego wydarzenia – więc ciekawie było o tym przeczytać 🙂 Na historii z pewnością o tym nie mówiliśmy…
  I rzeczywiście widać na całym świecie powtarzający się schemat, że krajom będącym bliżej czystej nauki Boga, nie zniewolonym wszelkiego rodzaju kultami (chociaż wiadomo, że nigdzie nie jest idealnie) przeważnie o wiele lepiej się wiedzie. A na pseudo ”błogosławieństwa” od Złego mogą sobie zapracować co najwyżej pojedyncze osoby, co i tak kończy się dla nich tragicznie jeszcze nawet za życia.

  1. ” Na historii z pewnością o tym nie mówiliśmy…:

   Słuszne stwierdzenie Daria.
   W tym katolickosyjonistycznym świecie musimy sami dochodzić prawdy, badać historię, biologię (kreacjonizm-ewolucja), itd itd.
   Po tym widać jak BARDZO zakłamany jest ten świat

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme