Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dlaczego Bóg dał nam szabat jako znak między nim a nami?

W księdze Ezechiela Bóg przemawia tak oto:

 

 

 Dałem im moje ustawy i objawiłem im moje prawa, które jeśli człowiek wypełnia, będzie przez nie żył. (12) Ponadto dałem im moje szabaty, aby były znakiem między mną a nimi, aby wiedzieli, że ja jestem PANEM, który ich uświęca.

Ezechiela 20.

 

 

Obecnie żyjemy w czasach, w których protestantyzmu nie ma, gdyż nawet u AD7 część przystępuje do ekumenizmu i popiera związki homo.

Ale Bóg po ogrodu Eden wymagał wyłączności dla siebie tak samo jak wymaga tego mąż wobec zony i żona wobec męża. Wszystko inne jest zdradą.

Znakiem męża i żony jako małżonków wcale nie jest obrączka ani nawet tak bardzo ślub, ale dochowanie przymierza. Obietnic złożonych podczas ślubu czy przyrzeczenia sobie miłości, która WYMAGA WYŁĄCZNOŚCI. Oczywiście wynika  z tego szereg innych obowiązków jak szacunek, dbałość, zainteresowanie, czy nawet współżycie fizyczne. Duchowym znakiem małżonków jest wyłączność. To niesie za sobą różne wymagania, które powinny odbywać się w sposób naturalny. Można zaliczyć do nich na przykład wspólne spędzanie czasu zarezerwowane TYLKO dla tych dwojga, mimo, że w ciągu tygodnia przebywają ze sobą, ale w ten jeden dzień cieszą się sobą, przytulają, rozmawiają, zwierzają, dzielą radością i smutkami. Ten dzień jest tylko ich i to ich odróżnia od innych par i ludzi. Nikt tego dnia  nie może im ukraść.

 

Niestety są denominacje, które z szabatu zrobiły przymus, a jest to znak między Bogiem a JEGO LUDEM. Ten dzień będzie pokazywał różnicę między Ludem Boga a światem. Tym dniem jest szabat – odpoczynek sobotni dla ludu Bożego:

 

” „A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego”  Hbr 

 

To dzięki szabatowi możemy odróżnić się od systemu rzymsko-katolickiego jaki panuje w cywilizacji zachodniej. Cała Europa odpoczywa w  niedzielę.

Sam szabat oczywiście jest taką nic nie znaczącą obrączką, symbolem, co pokazują czasem adwentyści o złych owocach, czy Żydzi mesjańscy. Taka małżeńska obrączka jest nic nie znaczącym gadżetem, jeśli mąż zdradza żonę i vice versa.

 

Bóg przez Ezechiela nie mówi o sztywnym obowiązku szabatu. Bóg mówi o tym, że szabat ma uświęcać i dyscyplinować.

 

dałem im moje szabaty, aby były znakiem między mną a nimi, aby wiedzieli, że ja jestem PANEM, który ich uświęca

 

Chrześcijanie niedzielni myślą, że jak nie piją alkoholu, nie zdradzają żony, nie kłamią, to się uświęcają. Bóg nigdzie nie napisał “uświęcajcie się przez abstynencję i brak kłamstwa”. Bóg oczekuje oddzielenia od tego świata i dlatego Pan Jezus twórca Prawa powiedział:

 

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową (Mt 10,34n).

Tudzież:

 

“”Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem” (Łk 14,26).”|

 

Ludzie mylnie to rozumieją, że nagle Bóg zmienia zdanie co do przykazania szanuj ojca i matkę. Nie, ten cytat mówi o tym, że ważniejsze jest przymierze z Bogiem i wynikające z tego konsekwencje i zobowiązania niż rodzice.

 

Popatrzcie, cały ekumeniczny Alians Ewangeliczny nie świętuje szabatu. Nie oddzielają się dla Boga i właśnie dlatego, że się nie uświęcają, to  są podporządkowani nieświętemu kościołowi Rzymu ludzie.. To nie są Boży ludzie. Mają wiedzę biblijną jak faryzeusze mieli i Paweł przed narodzeniem, ale są wrogami Jezusa. Oni są tylko intelektualistami biblijnymi. Oczywiście, w ich kościołach znajdą się Boży ludzie, ale jakby nie patrzeć sami liderzy nie będą zbawieni za zdradę Boga.

 

Trend jest jak na całym świecie. Następuje podział jaki zapowiadałem kilka lat temu i odkrycie kart systemu pastorskiego. Raptem wczoraj umieściłem newsa o zgodzie całej pseudo protestanckiej kongregacji na homo małżeństwa w Szwajcarii.

Myślicie, że Polskę to ominie? Nie. Jednak uważam, że część się odkryje a część jeszcze przez jakiś czas będzie UDAWAŁA, że stoi po stronie przeciwnej. Tylko garstka wyjdzie z SYSTEMU BABILONU.

 

 

 

“kapłani gwałcą moje Prawo, bezczeszczą moje święte rzeczy. Nie robią różnicy między tym, co święte, a tym, co nieświęte, nie pouczają o tym, co jest czyste, a co nieczyste. Zakrywają sobie oczy przed mymi szabatami, tak że doznaję zniewagi pośród nich.” Ezechiela 22

 

 

Owszem, to są kapłani pracujący dla Boga, ale cudzołożą, mają podwójne standardy i dlatego nie będą zbawieni!

Myślą, że jak Bóg dał im przyzwolenie do nauczania to są ponad prawem Boga. No cóż, historia Izraela pokazała że nie są ponad prawem Boga. Bóg nie ma względu na osobę.

 

Co ze zwykłym wierzącym?

 

Szabat nie ma żadnej wartości jeśli człowiek się nie uświęca. Mam na blogu kilku czytelników, którzy słuchają hip hopu. Tzn o tylu wiem. To nie jest uświęcanie nawet jeśli nawet świętują szabat. Sam szabat ma pokazać, że jesteśmy oddzieleni dla Boga, gdyż tym jest świętość. Na tym ona polega.

Byłem mega melomanem i porzuciłem to. Owszem zdarza mi się z raz w miesiącu czegoś słuchać. Czasem rzadziej. Tv nie oglądam wcale, ale nie dlatego że muszę, ale dlatego że wiem, że w niczym mi to nie pomaga.

Chrześcijanie traktują szabat jako przymus, bo tego nie możesz tamtego nie możesz… To jest takie samo niezrozumienie miłości między dwojgiem ludzi jak niezrozumienie miłości Boga.

W związku nic nie musisz ale chcesz.

 

 

Bóg chce dla nas dobrze i chce abyśmy w sobotę odpoczęli, zebrali siły, poczytali pismo, poszli w miejsce, które ON STWORZYŁ: las, zalew itp

Wiem, że małżeństwa, którym Bóg pobłogosławił w potomstwo mają mało czasu w szabat. Tylko zachodzi pytanie czy Bóg wyznaczył limity czasowe na rozmowę z nim lub czytanie Pisma?

Nie. Ludzie maja skostniałe wyobrażenie na temat Boga. Takie jeszcze katolickie, jakby wczoraj wyszli z zimnego budynku kościoła Rzymu.

 

Królestwo Boże bowiem to nie pokarm i napój, ale sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.

 

 

Parafrazując, Królestwo Boże to nie rytuał, sakrament, przymus szabatu, ale

sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.

.

 

Czy to znaczy, że mam w szabat grabić liście, naprawić auto? Nie.

Mamy dążyć do świętości. Jeśli wpadnie ci krowa, czy koń do studni (;-) ) to nie wyciągniesz ich? Będziesz patrzył jak zdychają bo jest szabat? Takie myślenie obalił Jezus.

Jeśli domownik Ci zachoruje, to nie pójdziesz do miasta do apteki po zioła czy leki? Ważniejszy jest człowiek. To edomiccy faryzeusze wymyślili przymus bez względu na okoliczności.

 

Ktoś może jeszcze powiedzieć: no tak to jak świętujesz szabat to nie powinieneś iść do apteki bo utwierdzisz w swej pracy w szabat aptekarza.

No i znów skostniałe myślenie “świątyniowe”

 

“. Jedna trzecia z was, podejmujących służbę w szabat, ma trzymać straż przy pałacu królewskim.” 2 Królewska.

 

To kapłani robią z Boga skostniałego Ojca.

 

Świętując szabat, stroniąc od zajęć  wraz z oddzieleniem od tego świata dopiero przyjmujesz znak między Tobą a Bogiem.

 

W miarę upływu czasu będziecie widzieć, że niedzielni pastorzy się podzielą. Prawo Boże ukaże kto po jakiej stronie stoi.

Ewangelicy zwykli krytykować katolików za łamanie przykazania drugiego, kiedy sami łamią przykazanie czwarte. Jak się taka postawa nazywa? Niech sobie sami odpowiedzą.

 

 

dałem im moje szabaty, aby były znakiem między mną a nimi, aby wiedzieli, że ja jestem PANEM, który ich uświęca.

 

 

Udanego, spokojnego szabatu w Chrystusie życzę wszystkim wiernym dekalogowi ludziom.

Świętującym niedzielę, czy tez odpoczywającym w niedzielę   życzę wielu Błogosławieństw Bożych i Przewodnictwa Ducha Bożego i Bezpiecznego dobrego weekendu.

 

 

 

 

 

Updated: 9 listopada 2019 — 19:38

17 komentarzy

Add a Comment
 1. Dobrze pisze :)))
  Niestety cały świat tkwi w złym i nierządem stoi. Walczymy o jednostki by pouczyć wielu 🙂
  Pozdrawiam serdecznie!
  Boro

  1. Pozdro Boro. Wszystkiego dobrego w imię Jezusa. Amen.

  2. Otóż właśnie…
   Dużo zdrowia i wszystkiego dobrego!

 2. Szabat szalom kochana rodzinko. Cudowności dla Was wszystkich od Pana Jezusa Chrystusa ?

  1. Szabat szalom Lenka 😀 Dawno się nie słyszałyśmy.

   Wszystkiego dobrego życzę tym, którzy szczerze kochają Boga i szczerze GO szukają.

   Wszelkiego dobra i znalezienia właściwej drogi życzę wszystkim, którzy są jeszcze daleko od Niego.

   Szabat szlom kochani 😀

 3. Po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa mamy już nowe przymierze i nowe Prawo. Prawo Mojżeszowe zostało zniesione, a w to miejsce jest ustanowione nowe prawo, Prawo Jezusa Chrystusa. Przy chrzcie wodnym pogrzebałam swoje grzechy i prawo, teraz żyję w Duchu Świętym, a prawo Bóg wyrył na moim sercu i teraz Duch Święty prowadzi mnie w Jego (już nie moim) życiu. Po czym mają inny nas rozpoznawać? Po wspólnym łamaniu chleba. Być oderwanym od tego świata? Tak, bo zerwaliśmy z grzechem, jesteśmy pod łaską, by w Duchu móc działać i służyć. Jak też tym, że wyzbyliśmy się wszystkiego co pogańskie, wszelkich przywiązań.

  1. Szanowna Calineczko, kto wprowadził Cie w takie kłamstwa. Porzuć takie nauki.

   jeśli nowe prawo to zakaz homoseksualizmu już nie obowiązuje. Podobnie modlenie do obrazów.

  2. Calineczko chyba mam dobry cytat:
   2 Tym.3.16:
   “Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, DO WYKRYWANIA BŁĘDÓW, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości”
   Nikt nie znosił Dekalogu 🙂 I jeśli chcemy sobie porównać czy na pewno w sercach mamy Prawo Boga wyryte, to musimy zajrzeć do Starego Testamentu 🙂
   I wtedy mamy jasno i czytelnie czy w sercu nosimy Prawo Boga, czy jednak jakieś inne, jakby współczesne, modernistyczne, zupełnie niezgodne z Jego wolą.
   Pan już we drzwiach i tak jakby powoli naciskał już na klamkę 🙂
   Z Bogiem!!!

 4. Dla mnie Bóg jest na pierwszym miejscu, żyję tak, jakby w moim sercu każdy dzień to szabat i tak powinien żyć chrześcijanin zrodzony z Ducha. Polecam przeczytać listy św. Pawła.

  1. calineczko w związku z tym, że nie ustosunkowałaś się do mego komentarza a zaatakowalaś perfidnie i w złości czego nie opublikowałem, a co jest dowodem na alergię twego ducha na Prawo Boże to pomogę Ci i odciążę z czytania bloga. Mam nadzieję, że będziesz konsekwentna.
   Traktujesz Prawo Boże jak szwedzki stół i dodatkowo piszesz z poczuciem wyższości do mnie. Twój komentarz miał charakter szpili i zrealizowałas się w tym, co pokazuje że jestes osobą nienawrócona kompletnie i zapewne w taki sam sposb traktujesz innych.

   Niech Ci Bóg błogosławi.

 5. Dokladnie tak! Radujmy sie swietym dniem, ktory dal nam nasz Ojciec Niebianski. Jego imie nich sie zawsze swieci i bedzie blogoslawione i imie Jego Syna naszego Dreogiego Zbawiciela Yahushuy bedzie swiadczone naszym zyciem. Bo On sie przyzna do tych, ktorzy Jego imie glosili wobec zgromadzenia.
  Jak zapisano w Ksiedze Joba

  “37:23
  Wszechmocny jest niedostępny, jest potężny siłą i bogaty w sprawiedliwość, ale nie podepcze prawa.
  37:24
  Dlatego niechże boją się go ludzie; wszakże On nie zważa na tych, którzy o swojej mądrości wiele myślą.”

  Szabat Szalom na kazdy pelny bojazni Boga Ojca dom!

 6. Prawo Mojżesz owe nakazuje kamienowac cudzolożnikow dalej mamy to robić skoro nas obowiązuje? Jezus zaś uratował cudzoloznice od śmierci z kamykow, Nie ogarniam tego. Byłabym wdzięczna za wyjaśnienie.

  1. Tamto Prawo miało tylko doprowadzić do Jezusa.
   W Kpł 4,27-31 jest mowa o ofierze za

   “27) A jeżeli jakiś człowiek z prostego ludu zgrzeszy nieświadomie, wykraczając przeciwko jednemu z przykazań Pańskich, których przekraczać nie wolno, i ściągnie na siebie winę, (28) a potem uświadomi sobie swój grzech, który popełnił, złoży jako swoją ofiarę kozę, samicę bez skazy, za swój grzech, który popełnił; (29) położy rękę swoją na głowie ofiary za grzech i zarżnie to zwierzę ofiary za grzech na miejscu, gdzie się składa ofiary całopalne. (30) Kapłan weźmie nieco z jej krwi na swój palec i rozmaże ją po rogach ołtarza całopaleń, resztę zaś jej krwi wyleje u podstawy ołtarza. (31) Wszystek zaś jej tłuszcz usunie, tak jak się usuwa tłuszcz z ofiary pojednania, i spali go kapłan na ołtarzu jako woń przyjemną dla Pana. Kapłan dokona za niego przebłagania i będzie mu odpuszczone”

   Nadejście Jezusa zapoczątkowało zniesienie systemu ofiarniczego, gdyż to Jezus stał się ofiarą za grzeszników. Od tamtej pory Bóg okazuje łaskę NAWRACAJĄCYM SIĘ GRZESZNIKOM.
   Pamiętajmy także, że Prawo Mojżeszowe dotyczyło tylko Izraelitów. Dlaczego więc tak surowo karano? Ponieważ pomimo poznania Boga i wyciągnięcia z Egiptu oraz wybraństwa ludzie grzeszyli. Dzisiaj, to Prawo karne i jego egzekwowanie przerzucone zostało ma Ducha Świętego. Już nie ma kapłana, który wykonuje wyrok. Sam Duch Święty wykonuje wyrok za grzechy na osobach będących przy Bogu. Patrz przykład Ananiasza, który skłamał z pieniędzmi. Takich przypadków ukarania nawróconych chrześcijan za zboczenie z drogi jest wiele we współczesnych świadectwach.

 7. Bardzo wnikliwie Jezus Chrystus zwrócił uwagę na temat szabatu w rozmowie z Bogatym Młodzieńcem w Mk 10, 17-22. ?

  1. Jezus skierował uwagę młodzieńca na przykazania Boże w odróżnieniu od przykazań ludzkich, które też były w użyciu. ?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme