Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Genialnie się złożyło, ponieważ nie tak dawno na łamach profilu mojego bloga na Facebooku dyskutowali w ramach demokracji biblijnej wszyscy znawcy Słowa Bożego nad poniższym wersem:

 

“Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.” Mt 5.

 

Generalnie mój braciak przypomniał mi ten cytat przy okazji zarzutów nam stawianych przez lajtowców biblijnych dotyczących uczepienia się przez nas Prawa Bożego.

Lajtowcy są taką lewicą chrześcijaństwa. Jeśli chrześcijański sejm miałby się składać z frakcji, to lajtowcy byliby po lewej stronie.

 

Co oznacza mieć sprawiedliwość większą niż uczonych w Piśmie?

Genialnie się złożyło, ponieważ siostra w wierze napisała mi raptem chyba przedwczoraj po tym całym boju taką oto wiadomość, którą obciąłem o zapytanie o poradę:

 

Niedawno zdałam sobie sprawę z tego, że wstępując do zboru protestanckiego wpadłam z “deszczu pod rynnę”. Od początku jednak nie pasowały mi nabożeństwa niedzielne, jedzenie wieprzowiny, choinki, mikołajki, wigilje, sylwestry itd. Sama przestrzegałam od początku szabatów i z czasem przestałam jeść wieprzowinę. Modliłam się i dostałam odpowiedź w Piśmie Św, że Pan ustanowił szabat na wieki, będzie obowiązywał w przyszłości i że jest znakiem między nim, a jego ludem. Zostałam ochrzczona w tym zborze i mam wątpliwości

 

Wypisz wymaluj cytat z Mateusza.

W klarowny sposób przetłumaczyli go redaktorzy biblii NPD:

 

“Kto zaś chciałby nauczać Prawa w inny sposób albo inaczej interpretować jego rolę, rozluźniając przy tym jego przypisy, choćby nawet najmniejsze – i tak nauczał innych, – ten będzie najmniejszy w Królestwie Niebios.

Ten zaś, kto by mnie naśladował  i nauczał  o tym Prawie jak ja, ten będzie wielki w Królestwie Niebios.

A mówię to, by uzmysłowić wam, iż wejście do Królestwa Niebios zależy nie od zewnętrznego zachowania człowieka regulowanego Prawem Mojżeszowym, lecz od postawy jego serca.

Ono bowiem musi oblec się w prawość, która ma znacznie większe znaczenie niż sprawiedliwość, o której mówią faryzeusze i uczeni w Piśmie.

Dobrze to zrozumcie: jeśli nie obleczecie waszych serc w sprawiedliwość większą od tej , o której mówią tamci, nie wjedziecie do królestwa niebios“.

 

 

Redaktorzy NPD napisali w przypisach, że Jezus nie umniejszał roli Prawa Mojżeszowego. Wyjaśniał, że świętość tego Prawa była znacznie większa niż się to ludziom wydawało.

Dzisiaj ludzie zwiedzeni albo agentura jezuicka z siarczystą żarliwością walczy z Prawem Bożym.

Co oznaczało poniższe zdanie?

 

wejście do Królestwa Niebios zależy nie od zewnętrznego zachowania człowieka regulowanego Prawem Mojżeszowym, lecz od postawy jego serca.

 

Jak to rozumieć?

Jeśli nawet obchodzisz szabat ale nie jesteś bardziej sprawiedliwy od faryzeuszy, to nie wjedziesz do królestwa Niebios.

Część adwentystów popiera ekumenię oraz kowidyzm. Pomimo obchodzenia szabatu nie mają sprawiedliwości większej niż uczeni w Piśmie.

 

Przy czym szabat możemy zamienić na modlitwę. Jeśli sporo się modlisz, ale nie masz większej sprawiedliwości od uczonych w Piśmie, nie wejdziesz do KN.

Możesz uprawiać uczynkowość Prawa Mojżeszowego nie świętując szabatu….

Myślę, że polskiemu protestantyzmowi brakuje elementarnego zrozumienia Pisma.

 

 

Moja czytelniczka była w zborze, w którym zapewne: modlono, się, wysławiano Jezusa, zapewne pomagano, zapewne był chrzest, który również może być podejściem (uczynkowym) Mojżeszowym.

Jednak wchodzili w mariaż ze światem. Nie mają w sobie świętości. Ja nawet nie wiem co to za zbór. Ale również bym z niego uciekł.

Chwała Bogu za tę siostrę, która nie ejst lajtowa i wybrała ciasną bramę.

Teraz są nauczyciele w internecie, którzy są wentylem bezpieczeństwa dla uciekających z denominacji wierzących. Głoszą, że kościoły się sprzedają, że trzeba od nich uciekać, a nagle się okazuje, że ci sami nauczyciele zbierają pieniądze dla budowanej sieci zborów i dla pastora, który powiedział, że po wzięciu znaku bestii możesz być zbawionym…

 

Ludzie nie mają podstaw poznania. Nie mają Ducha Uświęcenia.

Naprawdę Chwała Bogu za tę siostrę, której Bóg dał zarówno odpowiedź co do szabatu jak i ogólnie miała ona sprawiedliwość większą niż uczeni w Piśmie.

 

 

Takiej Wam życzę sprawiedliwości.

 

Niech Was Bóg Błogosławi w imię Jezusa Chrystusa. Wybierajcie wąską bramę a nie lajtową.

 

 

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish