Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dzisiaj będę wysyłał maile do osób, które chciały poznać innych wierzących i tworzyć społeczność lokalną wokół bloga

Trwało to trochę, ale w dużej mierze zwłoka wynikała z nadspodziewanej ilości zainteresowanych.

Prawie 200 ‘lokalsów” czytających mój blog, poczuło potrzebę poznania w swoim regionie innych wierzących biblijnie. Musiałem przeczytać maile, spisać, części odpowiedzieć. Nie wszystkim.

Zajęło mi to kilka dni. Dzisiaj wyślę maile do osób, które skomunikują się z innymi.

 

Zgromadzenie biblijnie wierzących wokół mojego bloga i kanału YT powstaje głównie dla osób dotychczas samotnych w swej wierze. Ci, którzy są w zborach mają swoje społeczności braci i siostry, a więc wykluczam możliwość łączenia się ludzi z kościołów z naszym zgromadzeniem.

Poza tym denominacje odgórnie współpracują z Rzymem, a więc kłóci się to z zasadami wiary jakie prezentuje na blogu. Ekumenizm jest dla zborów systemowych.

 

Chęć poznania innych w swoim regionie wyraziło kilka osób atakujących mnie albo na YT albo na Facebooku.

Byłby to jakiś absurd gdybym skomunikował hejterów z moim czytelnikami, którzy mnie szanują. Swoją drogą jest to jakby taka dwoistość myślenia. Jeśli ktoś wszedł na drogę konfliktu ze mną, hejtując mnie tym samym zamknął sobie sam drogę porozumienia.

Z innej strony patrząc, nie mogę dopuścić do ewentualnego zranienia innych.

Ja buduję nową jakość w oparciu o zasady biblijne a jedną z naczelnych jest zasada miłości a nie nienawiści, obmowy itp.

 

Osoby bez miłosierdzia opierający swoją wiarę tylko na wiedzy nie są mile widziane.

 

Jest tyle różnych grup na Facebooku, że każdy znajdzie sobie coś dla siebie.

 

Zgromadzenie Biblijnie Wierzących buduje głównie z powodu nadchodzących prześladowań, aby ludzie wspierali się lokalnie i modlili (walczyli o innych duchowo – Efezjan 6.10-18).

 

Takie strony jak ta z czasem będą wyłączane, a już teraz można budować przyjaźnie w Chrystusie.

 

Warunkiem przynależności do Zgromadzenia Biblijnie Wierzących jest uznanie, że Prawo Boże ( W TYM DEKALOG) obowiązuje, a więc w konsekwencji między innymi posługiwanie się Prawem Miłości do bliźniego i miłości do Boga.

 

Osoby, które tę społeczność będą budowały muszą się liczyć z tym, że to środowisko nie jest idealne. Każdy jest na innym poziomie poznania, a więc cierpliwość oraz wyrozumiałość będą wskazane.

Natomiast wszelkie uszczypliwości piętnowane.

Człowiek musi sam przed sobą się przyznać, że jest chory. To nie zło ma gasić światłość, ale światłość ma rozświetlać ciemność.

 

To my mamy być światłością świata. Możemy się stać nią poprzez uświęcenie (oddzielenie dla Boga) od tego świata oraz przez język miłości i empatii.

 

Zgromadzenia Biblijnie Wierzących ma być żywym przykładem Królestwa Bożego na ziemi.

 

(3) A Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Kto nie narodzi się na nowo, nie może ujrzeć królestwa Bożego. (4) Mówi do Niego Nikodem: Jak może narodzić się człowiek będąc starcem? Czy może wejść po raz drugi do łona matki i narodzić się? (5) Jezus odrzekł: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Kto nie narodzi się z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. (6) Co rodzi się z ciała, jest ciałem, a co z Ducha, jest Duchem.”

 

Najpierw trzeba zauważyć różnicę między królestwem szatana na ziemi a Królestwem Boga, a w dalszej kolejności musi przyjąć chrzest wodny jako prośbę o dobre sumienie i zostać ochrzczony Duchem przez życiowe próby i uciski.

 

Osoby samotne, potrzebujące wsparcia oraz ci, którzy chcą pomagać innym i mieć społeczność z innymi wierzącymi będą się czuły w takiej grupie jak w rodzinie, bo jesteśmy rodziną w Jezusie Chrystusie.

 

Z początku zapewne mogą wystąpić jakieś trudności organizacyjne i inne, ale jeśli Bóg jest z nami, to kto przeciw nam?

 

 

 

Zaktualizowane: 21 maja 2021 - 09:52

3 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Pisałem do ciebie drogi adminie z 5 razy z czego przypominając się Pare razy w komentarzach . Niestety nie dostałem odp gdzie czuje się lekko zlekceważony . Ale rozumiem ze miałeś dużo meili . Chwała Jezusowi Chrystusowi ! Bóg z tb za to co czynisz .

    1. Mam bd maili. Odpowiadam więc raz na kilka dni
      Na fejsie na bieżąco

  2. Bardzo się cieszę, że powstaje takie coś. Mam nadzieję, że wziąłeś mnie pod uwagę?

    Chwała Chrystusowi za to co robisz. Niech ma cię w opiece.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish